. Näin maailmalla

Kyllä tässäkin on pelote kun ammutaan henkiltä.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/717d0049-4aa3-413c-ad74-381a97e86ffc





Lähetetty
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tämä kaveri oli juuri päässyt vankilasta.. Mutta ei oltu vielä palautettu kotimaahansa. Tyhmyydestä sakotetaan aina.

Äänestä

sekin kaveri joka pakolaisena tuli suomeen, teki rikoksia ja karkoitettiin ja irakiin palatessaan tapettiin, aiheutti sen ihan itse.

Herra nimittäin teki ryöstömurhan palattuaan ja sai mitä ansaitsi.

Siitä sitten hys hys median taholta ettei vain kelleen selviä ja syytettiin palautuspolitiikkaa kun "viaton" pikku suklaasimmu on taas pakotettu vainon keskelle ja kuoli Suomalaisten takia.nyyh.

Oikeasti taitaa olla niin että tulijoissa on nimenomaan paljon sellaista porukkaa joka pakoilee rikoksistaan saatuja rangaistuksia ja tietää että jos täällä teet rikoksen sinua ei hevillä karkoiteta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kyllä tässäkin on pelote kun ammutaan henkiltä.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/717d0049-4aa3-413c-ad74-381a97e86ffc





Lähetetty

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu