Lada-miehet on varsinaisia "konu-miehiä". Ne ei tarvii mitään munan jatkeita saadakseen pesää. - Lada-miehet naureskelee kalliitten vekselivetoisten autojen kuskeille, jotka kuvittelevat saavansa paremmin pimperoo hienolla autolla ja eivätkä enempää voisi ollakaan väärässä tuossa uskossaan. Lada-miehet tietävät, että rahat voi käyttää järkevämminkin kuin upottaa ne autoiluun ja että se varsinainen oikea elämä ja erotiikka on muualla kuin auton ratin takana. - Eipä mulla muuta. Mukavaa kevään odotusta vaan kaikille. Pian sitä alkaa jo ollakin kevättä rinnassa, etenkin Lada-miehillä ja naisilla myös.
oikea äijä-auto
12
886
Vastaukset
- Anonyymi
Melkoista itsepetosta ja selittelyä. Kumpi on enemmän pihalla, Toyotaansa pettynyt selittelijä vai tuo klassinen Ladakarju?
- Anonyymi
Näin on. Vanha metsänomistaja ajaa ladalla vaikka on miljoonaomaisuus.
- Anonyymi
Ei metsiä saa kaataa vain saadakseen hienon auton. Hienot autot ovat nykyään täysin pois muodista.
- Anonyymi
Eihän aloittaja välttämättä kertonut itsestään vaan kommentoi ulkopuolisena tarkkailijana. Ja tottahan se onkin, että hölmöhän se on joka velalla rahoittaa kalliita autohankintoja. Elämähän on ihan muualla kuin ratin takana, vai mitä.
- Anonyymi
mulla on talot ja metät sekä rahaa, ajan silti ladalla heheheheh!!!!!!!!!
- Anonyymi
ladalla minäkin ajelen enkä tarvitse rahaa. minulla on sitä jo.
- Anonyymi
yllättävän monella "paremman kulkuneuvon omistavan" auton rekisteröintitiedoissa näyttää omistajan nimenä olevan joko rahoitusyhtiö tai muu rahalaitos....
- Anonyymi
Johtuisiko kenties siitä, että auto on erittäin huono sijoitus?
Nykyisillä nollakoroilla kalliimpi auto kannattaa ostaa rahoituksella. Säästyneet omat rahat voi sitten sijoittaa johonkin tuottoisampaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Johtuisiko kenties siitä, että auto on erittäin huono sijoitus?
Nykyisillä nollakoroilla kalliimpi auto kannattaa ostaa rahoituksella. Säästyneet omat rahat voi sitten sijoittaa johonkin tuottoisampaan.Lada Nivalla on menty kaikki ajot ja hyvin on päästy sinne minne on halunnutkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Johtuisiko kenties siitä, että auto on erittäin huono sijoitus?
Nykyisillä nollakoroilla kalliimpi auto kannattaa ostaa rahoituksella. Säästyneet omat rahat voi sitten sijoittaa johonkin tuottoisampaan.se on pakko ajaa laina-autolla kun ei ole rahaa.
pääasia että naapurit luulee muuta.
harmi, kun nykyään nuo auton omistustiedot näkyy niin helposti... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Johtuisiko kenties siitä, että auto on erittäin huono sijoitus?
Nykyisillä nollakoroilla kalliimpi auto kannattaa ostaa rahoituksella. Säästyneet omat rahat voi sitten sijoittaa johonkin tuottoisampaan.ja paskat.
persaukiset ajaa rahoitusyhtiöiden ja pankkien lainakieseillä kun ei rahat riitä ostaa omaa.
takavetolada ois jotain 1500s 2103. 1200l 2101. 1300 21011 ja 2101-2108 mallit...en diggaa näitä nykyisiä ladoja 111 tai kalina vaan takavetoisia joiden kyytiin kyllä menisin esim 1200l tai 2105 1200s
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 496021
Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2635937Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?915750Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k364900Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️494729Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem2174067Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe43751- 1493593
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!343192Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.253127