Epätoivoinen talven odotus toteutuu vihdoin.
Toivottavasti kylmyys tuhoaa coronan - ja muut virukset.
Toivottavasti kylmyys tuhoaa coronan - ja muut virukset.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Aiheuttaa flunssaa.
Ja ihmiset rupee pärskiin ja niisteleen jokapaikassa. Mulla käsitys, ei virukset oikein kuole pikkupakkasessa ja ihmisethän on lämpimiä. Jos virus rantautuu tsadiin, se kyllä sitten leviääkin tehokkaasti. Niin käy vähän kaikkien flunssien jne kans. Joopa, joku aivastaa metrossa tai päiväkodissa, kuusessa ollaan.
=DW=
Vuosikymmeniä sitten raivosi "Aasalainen" nimellä infulenssa. Kävi hanakammin vanhojen ja heikkojen kimppuun.
Tai sitten ei toteudu, talven odotus. Seuraava viikonloppu ja tuttu meno jatkuu. Kerrassaan outo talvi, kura- ja koronakeleineen.
-7 tiistai ilta. Helsingissäkin talvi keli.
Junani jätti eilen helsingin taakseni, käväisimpä asioilla viikonlopun. Tylsä stadi vaikka siellä kauan vietinkin, ennen valaistumista 😁😛
Tuttu kertoi karhun olevan liikkeellä?? Jutun edetessä mainitsi sivulauseella tarkoittaneensa
verokarhua.
Itse olen nollilla verokarhun suhteen. Eikä mennyt 2019 vuosikaan muodostanut rasitteita. Saattaapi tujauttaa muutaman satasen palautukset, veikkaan.
Pikkupakkanen ja auringonpaiste täysin siniseltä taivaalta, ei voisi mukavampaa toivoa. Lunta en tänne enää kaipaa, on ihanaa kun ei ole liukasta tai tarvitse kahlata lumessa tai loskassa.
Helsingissäkin rakastuu.
Plääh, se olikin pakastuu,
luin nopsasti väärin,
ei ole siihen sanottavaa.
Se on luonnon laki mikä toteutuu toistaiseksi.
Rakastuakin voisi, jos kohde löytyisi.
Kyllä Helsingissäkin rakastutaan. Kauheinta , että rakastuneista tulee SUSPAREJA, kun vihkimättöminä vaeltavat.