Karvaa sisuataa

Anonyymi

Ma tahto karvaa sisusta mun bmw. Muita tekeen ja mita se maksa? Kamelia karva tai dromedari iha sama mut karva tai kaks karva. Onko huva onko kokenu?

9

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja toinen yhtä onneton kirjoitus samalta taidottomalta, noloa.

    • Anonyymi

      Pitkäkarvainen koira autoon muutamaksi päiväksi niin taatusti on karvainen. Eikä maksa mitään.

    • Anonyymi

      Taitaa olla lähi-idän ihmemiehille bemu lähimpänä sitä tuttua ja turvallista kamelia, kun niistä niin paljon tykkäävät... Eipä siinä siis ihmettä, että toivoo myös tutun tuoksuista karvasisustaa citykameliinsa.

    • Anonyymi

      Menin hätäpäissäni ostamaan neljä vuotta vanhan 330 BMW:n vähän turhan nopeasti ja vähällä tutustumisella, kun kauppias tarjosi niin hyvää osamaksusopparia ja kertoi autosta olleen paljon kyselyjä. Olisi tietysti pitänyt haista palaneen käry sekä äijän puheesta leijuva paskan käry.

      Osamaksusoppari tulee lopulta perustamiskuluineen, käsittelymaksuineen ja loppuvelkoineen ihan hiton kalliiksi vaikka näennäisesti korko onkin matala.

      Selvisi, että edellinen omistaja, tai no, haltija siis, oli ollut joku karvaranne ja sen kyllä huomasi! Ikävällä tavalla...

      Mehmetti, Metusaalemi, Muhamatti tai mikäli ei ollut maksanut kuulemma ensimmäistäkään osamaksuerää, mutta rahoitusyhtiöllä oli mennyt kolme vuotta löytää auto ja saada se haltuunsa. Tällä aikaa sillä oli ajettu jo 250tkm.

      Autoa ei oltu huollettu varmaan koskaan, ei sitten niin millään tavalla. Bensaa oli laitettu tankkiin ja jotain litkua pissapoikaan, mutta siinä se. Määräaikaishuollot ja öljynvaihdot kaikki tekemättä ihan takuulla. Renkaissa paistoi kuidut. Helvetinmoinen nitinä, natina, vinkuna, kilinä, kolina, hankaaminen, vatkaaminen yms. heti siitä lähtien, kun kuuluun kiipesi sisään ja käynnistäessä vasta sinffoniasekamelska vasta alkoikin. Itse ajamisesta puhumattakaan. Pelotti ja itketti.

      Sisusta oli tarkemmin katsottuna todella likainen ja ihmeellisen tahmainen sekä kummilla naarmuilla, muilla kulumilla sekä repeytynytkin joistain kohdin.

      Lumet oli auton päältä harjattu varmaan katu harjalla tai jollain kolalla kolattu suoraan... Vahattu tietysti kiiltäväksi liikkeessä, mutta äkkiä se vaha kului ja paljasti tuon totuuden. Niin, ja olihan siinä tietysti pientä kolhua siellä täällä.

      Mikä teki autolla ajamisesta kaikkein vastenmielisintä oli kuitenkin se haju, mikä auton sisällä oli. Ihan oikeasti tuoksui siitä, kuin sillä olisi kuljetettu kuolleita kameleita hautuumaalle tai että auto olisi toiminut jonain saatanan siittolana ja synnytyssairaalana niille samaisille kameleille.

      En siis kyllä yhtään ihmettele, jos nämä tämän oman Bemarini entisen omistajan kaltaiset henkilöt tahtoisivatkin sisustaa autonsa kamelin karvoilla. Onnea vaan seuraavalle omistajalle!

      Onneksi itsellä enää 4,5 vuotta osamaksuja jäljellä. Ja loppuvelka.

      • Anonyymi

        Premiumia parhaimmillaan.


      • Anonyymi

        Koeajossa nitynät, natinat huomataan. Miksi tollasen romun menit ostamaan?


    • Anonyymi

      Tervaa ja höyheniä on tarjolla edullisesti, 5000€ satsi!

    • Anonyymi

      Tätänykyä löytyy Turun suunnalta useampikin verhoomo, joka laittaa Bemun sisustaa uusiksi kamelin karvalla. Yksi jopa tuo jostain ulkomailta ympärileikattujen poikalasten esinahkaa ja tekee siitä premium luokan sisustusta. Hintaahan tolla esinahkasisustalla on aika paljon, mutta kyllä se on hintansa väärti ja Santaderilta löytyy siihen hintaankin lääke.

      • Anonyymi

        Voikkos semmosen saada jo uuteen Bemmuun ruksittua lisävaruste listalt?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      246
      17324
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12323
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6091
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      68
      4930
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      19
      4910
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      26
      4042
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3625
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      13
      3545
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      139
      3076
    10. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      29
      2141
    Aihe