Vielä kerran Wincapitasta

Anonyymi

Onko suonenjokisten wincapitaporvareiden käräjät jo käyty? Katselin silloin, parhaana rahojen kotiutusaikana, joidenkin paikkakuntalaisten verotiedostoja ja olihan siellä joillakin aika paljon ollut tuloja verrattuna aiempiin vuosiin. Marjanviljelykin oli jättnyt viivan alle dekadiluokkia enemmän euroja kuin edellisvuosina ja seuraavina vuosina taas oli palattu normaalituloihin. Meniköhän lopulta kaikki leikkiraha ja riittiköhän?

5

668

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Keskenhän ne on vielä ja Kailajärvi valmistuu tohtoriksi, niin eiköhän jatkune.

      • Anonyymi

        Ai tohtoriksi? Sittenhän hän osaa yhä paremmin huijata näitä tyhmiä ja ahneita. Tuttu kaava.


    • Anonyymi

      Sekä porvarien että punaisten työläisten käräjät on käyty.

      Koko Suomessa langettavan tuomion sai kuusi henkilöä, suonenjoella ei kukaan. Kaikki suonenjokiset ja lähialueen jäsenet olivat syyttömiä mihinkään rikokseen.

      "Pääkonna" istui neljä vuotta häkissä, joista vuoden eristyksissä, mutta henkilö jatkaa nyt valuuttakauppaansa eri nimellä. Hänellä on tällä hetkellä ohjelma, johon sijoittaneet ovat saaneet rahansa reilusti yli 100-kertaisesti takaisin muutamassa vuodessa. Tuhannesta eurosta on siis tullut yli 100 000 euroa. Periaate siis oli toimiva, mutta toteutus oli kökkö ja myös laiton! Nyt homma on tehnyt siihen uskoneista rikkaita.

      • Anonyymi

        Kerro, onko vihjailemasi henkilö Kailajärvi, kerro myös millä nimellä hän jatkaa valuuttakauppaa, niin voin osallistua ja rikastua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kerro, onko vihjailemasi henkilö Kailajärvi, kerro myös millä nimellä hän jatkaa valuuttakauppaa, niin voin osallistua ja rikastua.

        Sama mies.

        Uusi nimi alkaa jf... mutta loput saat selvittää itse. Aivan huimaa tulosta robotti tekee, mutta ellet ole jo mukana, tuskin pääsetkään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      173
      6071
    2. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      265
      3374
    3. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3334
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      44
      2788
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1914
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      29
      1678
    7. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1626
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1497
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1478
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1367
    Aihe