Onko suonenjokisten wincapitaporvareiden käräjät jo käyty? Katselin silloin, parhaana rahojen kotiutusaikana, joidenkin paikkakuntalaisten verotiedostoja ja olihan siellä joillakin aika paljon ollut tuloja verrattuna aiempiin vuosiin. Marjanviljelykin oli jättnyt viivan alle dekadiluokkia enemmän euroja kuin edellisvuosina ja seuraavina vuosina taas oli palattu normaalituloihin. Meniköhän lopulta kaikki leikkiraha ja riittiköhän?
Vielä kerran Wincapitasta
5
668
Vastaukset
- Anonyymi
Keskenhän ne on vielä ja Kailajärvi valmistuu tohtoriksi, niin eiköhän jatkune.
- Anonyymi
Ai tohtoriksi? Sittenhän hän osaa yhä paremmin huijata näitä tyhmiä ja ahneita. Tuttu kaava.
- Anonyymi
Sekä porvarien että punaisten työläisten käräjät on käyty.
Koko Suomessa langettavan tuomion sai kuusi henkilöä, suonenjoella ei kukaan. Kaikki suonenjokiset ja lähialueen jäsenet olivat syyttömiä mihinkään rikokseen.
"Pääkonna" istui neljä vuotta häkissä, joista vuoden eristyksissä, mutta henkilö jatkaa nyt valuuttakauppaansa eri nimellä. Hänellä on tällä hetkellä ohjelma, johon sijoittaneet ovat saaneet rahansa reilusti yli 100-kertaisesti takaisin muutamassa vuodessa. Tuhannesta eurosta on siis tullut yli 100 000 euroa. Periaate siis oli toimiva, mutta toteutus oli kökkö ja myös laiton! Nyt homma on tehnyt siihen uskoneista rikkaita.- Anonyymi
Kerro, onko vihjailemasi henkilö Kailajärvi, kerro myös millä nimellä hän jatkaa valuuttakauppaa, niin voin osallistua ja rikastua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kerro, onko vihjailemasi henkilö Kailajärvi, kerro myös millä nimellä hän jatkaa valuuttakauppaa, niin voin osallistua ja rikastua.
Sama mies.
Uusi nimi alkaa jf... mutta loput saat selvittää itse. Aivan huimaa tulosta robotti tekee, mutta ellet ole jo mukana, tuskin pääsetkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1736071
- 2653374
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423334Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442788- 361914
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?291678Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411626- 161497
- 231478
- 241367