JOKERI VAI KASTELLI

Mitkä ovat näiden talojen suurimmat erot?Eikö kummallakin ole mahdollisuus saada vähän saman tyylinen runko ratkaisu vai onko niissä jotain eroakin?Mielellään sitten FAKTAA!
81713
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

vai etkö osaa verrata.

Äänestä

suosittelee/käskee, turhaan mietit mikä runko siellä tapettien alla on.

Ja periaatteessa molemmilla rungoilla saa tehtyä 4 h ja keittiö ratkaisun, mutta hinnassa voi olla eroa.

Äänestä

Itselläni on se kokemus, että Jokerin puutavara (ulkoverhous) on aika heikkolaatuista. Oksaista ja ohutta. Naapurien talot (Herrala ja Kastelli) on varustettu huomattavasti parempilaatuisilla verhouksilla. Eipä osannut tuota ottaa huomioon kauppaa tehdessä, sitä oli säästävinään muutaman satasen.

Äänestä
  • Kyl Jokerin talo on sitä mitä tilasimme, sitä saimme. Eli ei valittamista. Kaikki pelas täydellisesti.

    Äänestä

  • tiiltä pintaan kirjoitti:

    Kyl Jokerin talo on sitä mitä tilasimme, sitä saimme. Eli ei valittamista. Kaikki pelas täydellisesti.

    Kaava toistuu, eikö talomyyjillä ole minkäänlaista mielikuvitusta, luoda edes jonkilainen "vaihtoehtoinen tyytyväinen asiakas". Sen ymmärrän että suunnitelmia jne. voidaan lainailla mutta olisi mukava lukea "oikean tyytyväisen asiakkaan" tekstejä. Seuraavaksi pitäisi tulla tulivenkatkuinen kirjoitus jossa ihmetellään miksi minun täytyy sekaantua asiaan ja miksi ei saa, tai voi olla tyytyväinen asiakas. Sitä pitääkin vaan ihmetellä, tyytyväisiä asiakkaita kun rientää muutamille "talomerkeille" nopeasti kuittaamaan epämieluisat kirjoitukset, miksiköhän ?

    Äänestä

  • Kuinka paksuja Jokerin ulkoverhouslaudat sitten ovat?

    Äänestä

  • Miksa kirjoitti:

    Kuinka paksuja Jokerin ulkoverhouslaudat sitten ovat?

    kastellissani piti olla 21x120 ja tuli 23x120. Eiköhän sitäkin saa sillä paksuudella kun mitä tilaa, ei ainakaan huonompaa pitäisi tulla.

    Äänestä

varmaan käy.
Kastellinkanssa saa tapella joka asiasta, kuvissa usein virheitä, jos ottaa pystytyksen, ihme jos homma toimii, luvataan liikaa.
Ainoa hyvä puoli on puutavaran hyvä laatu, valitettavasti, Kastellin kannalta, niin muillakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rakentaja Raju kirjoitti:

Mitkä ovat näiden talojen suurimmat erot?Eikö kummallakin ole mahdollisuus saada vähän saman tyylinen runko ratkaisu vai onko niissä jotain eroakin?Mielellään sitten FAKTAA!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu