Eikö todellakaan ole pistorasia mallia jonka voisi laittaa jakorasian päälle? Tai valaisinpistorasia johon saisi normaalin töpselin kiinni?
Vastaukset 6
- Anonyymi
Ei ole sukorasiaa.
Kolmivaihepistorasia kyllä löytyy joka käy jakorasiaan. - Anonyymi
Uskomatonta. Olisin monta kertaa tarvinnut sellaista. Onko sitten jotain supistuskantta niin että jakorasiasta saisi kojerasian jotta sen jälkeen onnistuisi asentaa siihen pistorasia. Vai pitääkö ruveta veistelemään?
Aika harvinainen tilanne. Ei taida hyllystä löytyä mitään valmista tavaraa. Jakorasian viereen saa pintapistorasian.
- Anonyymi
Voihan siihen jakorasian kanteen ruuvata pistorasian kiinni päälle kunhan ruuvit suojaa
Tai sitten liimaa sen rasian sika liimalla.
Ikilupasetä tietääpi - Anonyymi
On sellainen olemassa Schneider Electric:llä.
https://www.staypro.fi/sahko-valaistus/katkaisijat-ja-pistorasiat/lampun-pistotulpat/schneider-electric-189505500-valaisimen-liitin-maadoitettu-2-suuntainen-kattorasialle-2817324 - Anonyymi
Neljäosainen pistorasia peittää jakorasian
Asennus ässä
Simo
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 361922
- 41590
- 25490
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne58437- 37435
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k14393T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6387- 53385
- 39378
- 32371