Hei. Ravasin lääkärissä suurentuneesta imusolmukkeesta. Lopulta se ultrattiin ja otettiin ohutneulanäyte. Tulos; Luokka 3. Krooninen lymfaattinen leukemia epäily. Patologi täsmensi, että ohutneulanäyteellä ei voida päästä diagnoosissa eteenpäin, vaan jatkotutkimuksia tehdään sitten, kun imusolmuke on leikattu ja saadaan tutkittua tarkemmin.
Kiireellinen aika sairaalaan KNK lääkärille. Lääkäri toteaa, että ei usko KLL mahdollisuuteen, koska olenhan nuori perusterve. Uusi näyte, koska se olisi jo puhdas. Toinen neulanäyte antaa saman tuloksen. Uusi käynti KNK lääkärille, joka ei edelleenkään usko tähän mahdollisuuteen, eikä täten suostu leikkaamaan imusolmuketta. Seurataan.
Nyt on mennyt vuosi. Imusolmuke kasvanut. Laihtumista, väsymystä, pahoinvointia. Vaadin imusolmukkeen leikkaamista. Saisi edes mielenrauhan. Ei leikata. Tutkitaan vain väsymystä.
Oon neuvoton. Voiko oikeasti käydä näin, että en edes vaatimalla saa leikkausta, en vaikka patologi myös kehottaa että se on ainut keino saada mahdollista diagnoosia! Veriarvot muuten ok, ainoastaan leukosyytit olleet reilusti yli vuoden viitearvojen yläpuolella.
Krooninen lymfaattinen leukemia on yksi lymfooma muoto, joka etenee hitaasti ja voi olla jopa vuosia kehittymättä. Aina ei edes hoitoja tarvita, vasta silloin kun oireet pahenevat tai imusolmuke kasvaa. Alle 30 vuotiailla tämä on harvinainen, mutta ei mahdottomuus.
Lymfooma johon lääkäri ei usko
5
716
Vastaukset
- Anonyymi
Kuulostaa oudolta. Vaadi tutkimusta, jos laihtumista ja väsymystä on.
- Anonyymi
Samoja kokemuksia meinasi henki mennä eturuhassyövän neulanäytteet ei antaneet mitään psa 78. pääsin kysiin tutkimuksiin sanottiin miksi et tullut aikaisemmin ei lähetttä . Kyllä alkoi toima hoidot nätteitä ottanut tk lääkäri kuolin saman tautiin pian tämän jälkeen liekö luoja rankaissut.
- Anonyymi
Mene yksityiselle syöpälääkärille. Tilaa aika heti niin sieltä saat oikean hoidon. Kunnallisella jos nyt olet käynyt, ne eivät tee asialle mitään. Pelkkää kusetusta.
- Anonyymi
Itsekin olen yli vuoden ravannut yksityisellä ja julkisella nyt on uutena oireina tullut yö hikoilua ja vanhana oireina on että alkoholi kipeyttää imusolmukkeita mutta kun lääkärit ei vaan HELVETTI ymmärrä eikä tajua että se on yksi lymfooman oireista ei hermot kestä tätä onkohan enää kuin pari kk elinaikaa jäljellä kun SAATANAN lääkärit ei halua tutkia ja hengästyn todella helpolla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Anonyymi
Videon loppupuolella on tilastotietoa lääkäreistä:
https://t.me/DUMBSandCloning/572910
Vitamiineista puhuttaessa kyse on aina luonnosta saativista, ei kemiallisesti öljystä kootuista tuotteista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.673798Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j883179Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin982436Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.151659Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m701418- 981280
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä421218Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä561030- 501021
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11021