Asunto kuuluu perusturvaan

niin ihan turha valittaa kun se on lakiin säädetty asia.
5153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei oma asunto vaan kelpaa kriteereiksi asuntolakin joukko majoituksessa kunhan on lämmintä,mahdollisuus käydä pesulla ja vessassa sisätiloissa ja ruokailumahdollisuus joko ruokala tai yhteiskeittiö.

Äänestä

Miksiköhän sitten viranomaiset eivät noudata lakia, kun virallisissa tilastoissa asunnottomia on noin 5500 henkilöä. Edesvastuuseen pitäisi kunnat ja kaupungit asettaa.

Äänestä
  • esivalta on työksensä kaikella mahdollisella käyttövoimallaan edesvastuussa kokoajan senkin käryävä kissanpökäle.
    "esivalta on Jumalan hallinnassa"
    Jumala on suurin
    https://www.youtube.com/watch?v=17PmZ_41SG8

    Äänestä

Pitäisi jonkun rohkean asunnottoman haastaa valtio oikeuteen, kun lakeja ei noudateta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

niin ihan turha valittaa kun se on lakiin säädetty asia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu