Lähde suhteesta jos ei ole luottamusta

Anonyymi

Älkää tuhlatko omaa aikaanne tuhoontuomittuun suhteeseen jos suhteessa on epäluottamusta.

Ilman luottamusta suhteesta tulee myrkyllinen ja ennen pitkään se johtaa siihen että eroatte, se on parempi tehdä ennemmin kuin myöhemmin.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Jos kumppaninne tykkää käydä usein yksin juhlimassa ilman sinua, niin 90% todennäköisyydellä on pettänyt sinua jollain tapaan (Lievin pettäminen suuteleminen vieraan kanssa).

Te ette halua edes ymmärtää miten yleistä se on... Mutta älkää ikinä päästäkö kumppania yksin juhlimaan. Voitte heijastaa omia kokemuksianne siihen jos olette koskaan baarissa tai juhlissa ollut ilman takaajatuksia. Minä en ainakaan koskaan ole mennyt juhlimaan ilman takaajatuksia.

10

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos suhteessa on epäluottamusta, niin silloin varmaan ei kannatakaan käydä tai antaa toisen käydä juhlimassa yksin, tosin en näe miten toista voisi estääkään.

      Jos suhteessa on luottamus kunnossa, en usko että tuo on juurikaan ongelma, riippuen toki siitä kuinka hyvin suhteen osapuolet tuntevat itsensä. Jos ei tunne itseään kunnolla, voi virheitä tapahtua vaikka muuten kaikki olisikin hyvin, tämä on nähty, kuultu ja koettukin.

      Omasta puolestani voin aivan hyvin käydä yksin juhlimassa ilman taka-ajatuksia eikä ole mitään ongelmaa. En yleensä muutenkaan lähde juhlimaan taka-ajatusten kanssa, ns. saalistamaan, aivan sama olenko sinkku vai suhteessa, se ei vaan yleensä toimi ellei siinä ole hyvä, ole pelimies tai -nainen.

    • Anonyymi

      Kun luottamus on mennyt, niin mitään ei ole enää jäljellä.
      Niin se menee.

    • Anonyymi

      Luottamuksen menetys toiseen on kauheinta mitä voi kahden ihmisen välillä sattua.

      • Anonyymi

        Luottamus on mennyt vainoamiseen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Luottamus on mennyt vainoamiseen

        papparainenko


    • Anonyymi

      Kannattaa pitää alusta lähtien kulissit kunnossa ja puhua mahdollisimman ammattimaisesti paskaa ja siinä sivussa pitää jonkinlaista päiväkirjaa että muistaa mitä on puhunu ja koska niin voi välttyä suuremmilta lipsahduksilta.

      • Anonyymi

        Niin varmaan jos huijaaminen on elämän tehtävä😆


    • Anonyymi

      Luottamukseen menettäminen voi ajaa toiset koston tielle? Vieraissa käynti houkuttelee, ajatellaan vain, et siitäs sait, maksaa omaa lääkettään?

      • Anonyymi

        Helposti ajatellaan, lähdetään yleistämään asioita, haetaan hyväksyntää myös niille omille teoilleen? Domino- efekti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Helposti ajatellaan, lähdetään yleistämään asioita, haetaan hyväksyntää myös niille omille teoilleen? Domino- efekti.

        Kosto pettäminen on vihassa ja epätoivosssa tehty teko. Pettämisen kostaminen voi johtaa myös vakavampiin on intohimorikoksiin, jotka ovat näiden ihmissuhdedraamojen ääripäitä. Niitäkin on ja moni läheinen kärsii näistä loppuelämän.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      143
      3485
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1980
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      70
      1925
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      134
      976
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe