Nollaliike noilottaa!

Anonyymi

Tippui seiskaliikkeestä tähdet pois ja nyt se on pelekkä nolla niike, joka noilottaa!
On tähtiä nolla, joten antakaa meidän olla, jottei rasittuis polla, kun olemme niin hungingolla. Oo lala lullaa, nollaliike noilottaa närisemällä siilviissii!!!! Eikä Väyrynen kato enää perää! Ahaa! Siis inhottavaa!

8

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Noilottaa tai ei, mutta tuuliajolla se liike on! Paavo teki kyllä aika epäkapteenimaisen tempun, kun jätti luomuksensa tuuliajolle.

      • Anonyymi

        Tähtiliike ei ole tuuliajolla, vaan satamaan ankkuroituna. Odottaa uusia ohjastajia. Jos Tähtiliike asetettais liikkeeseen nyt, niin kyllähän se nyt noilottais. Mutta sen ei anneta noilottaa. Siksi se on ankkkuroituna satamaan ja odottaa uutta kapteenia. Ja sellainen löytyy ihan varmasti vielä!


    • Anonyymi

      Seiskaliikkeen alakulo on jatkunut sangen pitkään! Ei ihme, jos liike on alkanut noilottamaan. Nollaliikkeeksi vajonnut puolueen raunio kun on!

    • Anonyymi

      Suomen Kansa Ensin puolueella näyttäisi olevan sama kohtalo. Sabotäärit ovat iskeneet siihen. Toisaalta olihan seiskaliikekkin sabotäärien kynsissä. Seiskaliike haluttiin pitää pimennnossa ja näin ei saanut ääntään esille ajoissa. SKE on ollut sinnikkäämpi taistelemaan olemassa olostaan, mutta näyttäisi hyvin vahvasti siltä, että sekin on hajoamassa eripuraisuuteen jonka on aiheuttanut vain ja ainoastaan sabotäärit. SKE näyttää myös noilottavan, tai ainakin se on hyvin lähellä!

    • Anonyymi

      Nunnukha nunnukha noilaa noilaa.

      • Anonyymi

        Se on khu joikhaajien maasta lähdethän liikkeelle, ni eihän sitä voi muuta ku joikhata. Vai mitä Väykky?


    • Anonyymi

      Ei muuten noilota. Tukevasti satamassa odottamassa uutta johtajaa. Noilota ei!

      • Anonyymi

        Kyllä tähtiliike noilottaa. Ajautunut jo kauas satamasta. Vain Paavo Väyrynen voi pelastaa perustamansa Tähtiliikkeen. Vain Paavossa on toivoa!


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      140
      4827
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      79
      3502
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      27
      2514
    4. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2203
    5. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      57
      2029
    6. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      2003
    7. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      85
      1963
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      23
      1951
    9. Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?

      Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet
      Sinkut
      19
      1428
    10. Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin

      Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään
      Maailman menoa
      94
      1235
    Aihe