Apua tarvitaan

Ongelma: Pitäisi päästä Japaniin mahdollisimman halvalla, uida en kuitenkaan jaksa.

Kysymys: Minkä maan ja kaupungin kautta tulee halvimmaksi?

Matkatoimistot myy pakettimatkoja joihin kuuluu kaikenlaisia hotelleja yms turhaa.
Pelkät lennot, mahdollisimman halvat.

Matkatoimistojen sivuilla pitäisi tietää tarkka lähtöpäivä ja saapumispäivä.Ajattelin vaan mennä sinne ja hengailla niin kauan kuin viisumi antaa myöten,on tuttuja paikan päällä.
Eikö ole jotain ns.pikalähtöjä?

Älkääkä laittako vittuiluviestejä tai tyyliin: googleta.
Asialliset vastaukset,kiitos.
4451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olen lentänyt Aasiaan useamman kerran Saksan kautta ja ostanut lentoliput Skyways -nimisestä matkatomistosta. Esim. Frankfurt-Bangkok-Frankfurt lennot olen sanut sieltä vähän yli 400 eurolla meno-paluu ja vieläpä laatuyhtiöiltä.
Saksaan olen mennyt Ryanairilla. Hahnin lentokentältä on suora bussiyhtys (12 e) Frankfurt am Mainin lentokentälle. Joskus olen yöpynyt yhden yön Hahnin lentoaseman vieressä zum Hahn -hotellissa, jossa kahden hengen huone maksaa 35 e.
Skywaysin sivujen ongelman on se, että pitäisi ymmärtää vähän saksaa. Matkatoimisto palvelee myös englanniksi, muta silloin pitäisi ottaa yhteys sähköpostitse. Online -varauksissa maksu tapahtuu luottokortilla ja useille lennoille on tarjolla e-lippu. Muussa tapauksessa liput toimitetaan Suomeen. Matkatoimisto palvelee myös englanniksi, muta silloin pitäisi ottaa yhteys sähköpostitse. Samat hinnat kuin on-line -varauksissa ovat voimassa myös jos ostaa lennot virkailijalta. Mitään palvelumaksuja ei lisätä, mutta joissakin hintatyypeissä maksu pitää suorittaa tilisiirtona (Euromaksu = ainakin Nordean Solo-asiakkaille maksuton) mikäli ei käytä on-line varaussysteemiä.
Tässä linkki Skywaysin sivuille:
http://www.skyways.de/
sähköposti:
[email protected]

Frankfurt-Hahnin lentoaseman kotisivut (mm. bussiaikataulut):
http://www.hahn-airport.de/

Tiedot Tampere-Pirkkalan lentoasemasta:
http://www.airpro.fi/tamperepirkkala
ja
http://www.ilmailulaitos.fi/lentoasema_tampere-pirkkala

Ryanair:
http://www.ryanair.com/site/FI/?culture=FI

Äänestä

ebookers.fi -osoitteesta löytyy yleensä suht edullisia lentoja. tsekkaapa mitä sieltä saat esiin. toivottavasti löytyy sulle sopiva!

Äänestä
  • Seuraa Finnairin äkkilähtöjä. Nytkin on Osakaan alle kuudellasataa SUORA lento.

    Äänestä

Frankfurtin kautta tai Amsterdamin kautta pääsee.
HALVALLA 750-850 euroa...Liittymälento Helsingistä Finnairilla Frankfuttiin tai Amsterdamiin.
En muista mikä matkatoimisto myy lippuja,mutta lentoyhtiöt jolla lennetään on JAL ja ANA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Köyhimyss kirjoitti:

Ongelma: Pitäisi päästä Japaniin mahdollisimman halvalla, uida en kuitenkaan jaksa.

Kysymys: Minkä maan ja kaupungin kautta tulee halvimmaksi?

Matkatoimistot myy pakettimatkoja joihin kuuluu kaikenlaisia hotelleja yms turhaa.
Pelkät lennot, mahdollisimman halvat.

Matkatoimistojen sivuilla pitäisi tietää tarkka lähtöpäivä ja saapumispäivä.Ajattelin vaan mennä sinne ja hengailla niin kauan kuin viisumi antaa myöten,on tuttuja paikan päällä.
Eikö ole jotain ns.pikalähtöjä?

Älkääkä laittako vittuiluviestejä tai tyyliin: googleta.
Asialliset vastaukset,kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu