muuttaneilla veronmaksajilla taisi olla tänään pekkaspäivä. iltavuoroon tuskin olivat menossa, kunnosta päätellen. tähtäävät ilmeisesti yö töihin.
raisiosta naantaliin
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
raisio rulaa, ja tuo vähän säpinää käpykylään.
lisää raisiolaisia on tulossa, samoin saramäestä vapautuvia. päätös on jo tehty. naantalinkin oli aika alkaa auttamaan vähempiosaisia. naantalin pitää ottaa myös maahanmuuttajia runsaasti lisää, niin kuin raisio. naantali yrittää laistaa velvollisuuksiaan.
Maaliskuun alussa tapahtuu kun Vormistonrantaan saadan parakit käyttöön sekä Saramäestä pääsee vapaaksi kaksi kaveria. Elämme mielenkiintoisia aikoja.
Tuo on pieni ongelma verrattuna pääkaupunkiseudun tilanteisiin.
Me sivistyneet ihmiset emme pilkkaa raisiolaisia.
Me vielä sivistyneemmät emme pilkkaa minkään paikkakunnan asukkaita.
Raisiolaiset eivät maksa euron euroa veroa Naantaliin vaan Naantalin kaupunki maksaa Raisiolaisille.
kaikki naantalissa kirjoilla olevat maksavat veronsa naantaliin, myös raisiosta naantaliin muuttaneet.