Hieno on Paavolla tuo televisio ääni.Ja tuleepa mieleen Paavon Mm kisa ,ei ole nykyään paljon ilon aiheita... no onneksi rallissa.
Puurunen Paavo
Anonyymi
16594
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Myöntää täytyy, nykyään tuntuu et mielenkiintoisinta urheilua on tuo ampumahiihto.Kaikki kunnia Pp,lle on tuonut Kuhmolle kunniaa ja mahtavat tulokset...Samoin kuin Kaisa Mäkäräinen nykyään ,joka taisi olla meidän ,lähes Kainuun maisemista..Hyvä Suomi!Joka tapauksessa.
Mikä lie Kuhmo Skin tilanne nykyään, onko yli 13 vuotiaille urheiluun polkuja.? Seuratoiminta kaipaisi lisää laatua ja ammattimaisuutta. Koivistojen lähdön myötä on tainnut lässähtää.
Montako mitalia Paavo toi MM kisoista?
Wikipediasta löytyy Paavon suoritukset.
Noilla saavutuksilla minä menisin Kuhmon synkimpään korpeen ja rakentaisin maakorsun itselleni, ja asuisin siellä metsän antimilla elämäni loppuun asti, koska ei ole tarvinnut olla julkisesti pilkattavana.
Huh, huh; mikä lause lipsahti...
Asuin kerran hylätyssä majavanpesässä viikon päivät susilauman saalistusta kuvatessani. Oli hiukan ahdasta, mutta sikiöasennossa nukkuminen onnistui ihan hyvin ja ilmankosteus sopiva. Suosittelen muillekin luonnossa viihtyville.
Skiille pitää saada ammattilaisia riveihinsä. Niinkuin kaupungin liikuntatoimeenkin. Ei virkoja pullasorsille.
Paavo on ihan kommaamassa hyvä. Analysointi on täsmällistä eikä turhaa jorinaa. Mitä kuulee paljon muilta entisiltä mestareilta.
Minäkin osaisin puhua jos euroja tulisi tilille, ja kun saisi vielä matkustella ja asua hotellissa herkkuruokien ääressä ilmaiseksi.
Kyllä silmä lepäisi kun saisi katsella nuoria sutjakkoja neitosten vartaloita...
Ihan katteeksi käyt, Paavo.
Kateus on ansaittava!
Voittiko yhden maailman mestaruuden? Valaiskaa tietämätöntä
Ou sinä eäneti, eläkä kaeva verta nokastas.
yksinkertainen maailmanmestari on paavo
Tänäänkin söin suolapähkinät ja kisat tvssä. Paavo kummasti kommasi.
Täälä joku ei tykännyt, kun kirjoitin ampumahiihdon selostajan olevan myös kuhmolaislähtöisen Johannes Oikarisen. Oli kirjoitus poistettu asiattomana.