Näetkö unia Pattayalta

Millaisia peijaisia unissasi vietät?

"Otsoseni, ainokaiseni,
Mesikämmen, kaunoiseni!
Elä suutu suottakana!"

Näkeeköhän Amalia unia Pentistään?
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hyvä korvike kun muikku meni vituix, kysy myös jotain vaikka .... no onhan sulla noita vaikka Väinämöisestä.

Äänestä

Sensukka mielellään näkisi unia Pattayasta, mutta on aina niin väsynyt ja sekaisin lääkkeistä että nukkumisensa muistuttaa enemmän koomaa kuin nukkumista tai unta. Säpsähtelee hereille uniapnea maski päässä ja syöksyy koneelle.
Jos hänet vierotettaisiin niistä kaikista lääkkeistä mitä hän vetää, tai edes puolista, niin silloin alkaisi liskot, paholaiset ja käärmeet liikkumaan deliriun-unissaan siinä määrin että tarvittaisiin taas uudet lääkkeet, pakkopaita ja terapiaa.
Pakkopaita päällä ei voi suomikaksnelosella riekkua.

Mutta jos vieroitusoireita ei kestä, niin se on menoa. Hänen juttunsa on kuin painajaisessa kirjoitettua tekstiä. Synkkää ja ikävää. Noita lääkkeiden uhreja näkee tänäpäivänä lisää ja lisää. Harva niin sekaisin kuitenkaan on kuin sensei. Näkee valveilla unta, mutta muuten ei ollenkaan.

Äänestä

Minä onelmoin kolmen kimpasta kahden leidipojan kanssa.

Äänestä

Thaimaasta löytyy upeita rantoja ja rantalomakohteita. Pankkialalla työskentelevän Aunyaween mukaan Pattaya ei niihin kuulu.

– Me paikalliset emme Pattayasta pahemmin pidä. Jostain syystä turistit kuitenkin valitsevat sen, kun tulevat rantalomalle Thaimaahan, hän ihmettelee.

Äänestä
  • Tuttu golfporukka valehtelee aina vaimoille menevänsä Hua Hiniin golfaamaan. Eivät oo ikinä ees käyneetkään Hua Hinissa. Aina Pattayalle. Vaimot on samasta syystä karheana kuin sika-amalia. pelkäävät että tytöt vie niiden miehet. Kukaan hullu ei mene Hua Hiniin. Johan sitä mainostetaankin "uneliaana kaupunkina". Vanhainkodissa ehtii sitten makoilla. Lomalla sitä ei tehdä.

    Äänestä

Tuleehan sitä nähtyä unia Pattayasta samoin kuin monista paikoista joissa on joskus ollut

Usein Pattayan unen jälkeen joutuu "helpottamaan" itseään kun on niin kovana

Äänestä
  • Näen usein mukavia unia Pattajalta. Tuskin maltan olla edes päivisin valveilla, aina nukuttaa. Ennakkoon ei tiedä mitä seuraavaksi tapahtuu. Jännittää niin paljon.

    Äänestä

Angela Merkel on tänään tsuhnanmaan vieraana käy madonlukuja julistamassa, siinä peijaiset saksmannelle !

Äänestä

Näin painajaisia, että Tummeli loppui juuri kun olin saanut kaksi leidipoikaa viereeni

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Millaisia peijaisia unissasi vietät?

"Otsoseni, ainokaiseni,
Mesikämmen, kaunoiseni!
Elä suutu suottakana!"

Näkeeköhän Amalia unia Pentistään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu