Ammattitaito

Anonyymi

Vanhustenhoitajat voisi laittaa uudelleen koulutukseen ja käytös koulutukseen. Jos ei perus asioita edes tehdä kunnolla niin on joko väärässä ammatissa tai muuten vaan laiska.

5

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vanhusten omaiset ovat ulkoistaneet vanhukset. Huono omatuntoko pistää valittamaan?

      • Anonyymi

        NÄÄ KIRJOTELEE MITÄ SATTUU,SE ON NIINKUN HYPPÄÄT LASKU VARJOLLA JA SOITAT ÄITILLE MISTÄ NARUSTA MIUN PITÄS NYKÄSTÄ.KUN TUO MUA LÄHESTYY.IMMEISET VALITOO JOUTAVAN PÄIVÄSISTÄ ASIOISTA.


      • Anonyymi

        Totta. Näin vertauskuvainnolisesti sanoen. Yhdet vanhemmat ovat hoivanneet viiden lapsensa maailmalle. Pesseet pyllyt ja ravinneet ja pitäneet huolen lapsistaan. Sitä vaan kauhiast´ ihmettelen, miten viisi aikuista lasta ei mahdolistu hoitamaan ja hoivaamaan yksiä vanhempiaan.
        Ihminen on kyllä ihmeellinen otus ja erityisen itsekeskeinen ja omaa mukavuuttaan / napaansa tuijottava ja ruokkiva.

        No, ymmärrän toki, miten koko pakka on sekaisin ajatellen ihmisen kehitystä - avuttomuudesta ja kyvyttömyydestä on kysymys - ei tietoisesta tahallisuudesta. Todellisuus on, miten teknologian kehitys surkastuttaa ihmisessä empaattisuuden kehitystä. Kehitysympäristössä/mme toisesta ihmisestä riippuvuus kaventuu.

        Hulluudessamme vielä kuvittelemme miten miunsote hoitaa kaiken ja Putinin rahoituksella / velaksi. Oloisipa haaska elää ajassa, jolloin pää on tullut vetäjän käteen.

        m.l


    • Anonyymi

      Kertoisitko, mitä perusasioita eivät ole osanneet tehdä. Onko kyse yksittäisestä kerrasta vai toistuvasta laiminlyönnistä? Itse olen kuullut lähinnä kehuja ja ajattelin, jos on vain sattunut tavallistakin kiireisempi päivä.

    • Anonyymi

      Avaajan on joku kateellinen, kun vanhempaa hoidetaan hänen sijastaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      92
      7200
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7129
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      119
      6628
    4. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      97
      5598
    5. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      63
      5546
    6. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5434
    7. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      3
      5394
    8. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      65
      5265
    9. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      43
      5148
    10. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4646
    Aihe