Kyllä minä vaan kovasti ihmettelen näitä nuorison lökäpöksyjä. Ei voida mennä armeijaan kun ahistaa. Tuvassa ei voi nukkua kun ahistaa, no valvokaa perkele.
Ei voi käydä vessassa kun ahistaa, paskantakaa housuunne perkele. Ruokailu ahistaa kun äiti ei ole pottuja kuorimassa, olkaa syömättä perkele.
Kaikki ei ole varmaan Jehovia , niin niiden täytyy olla hulluja ja homoja kun ahistaa.
Työelämään nämähän ei mene eikä pääse kun sekin myös ahistaa, onko nämä nyt niitä syrjäytyneitä joiden tilalle valtiovalta hakee naisia armeijaan. Voisivat pukea hameet päälle ja tuurata niitä naisia jotka ovat armeijassa heitä "tuuraamassa".
Alkaako ahistaa ?
6
114
Vastaukset
- Anonyymi
Näin on, ton paremmin en olisi itsekkään osannut asiaa ilmaista.
- Anonyymi
Nykymaailman tavat ja olosuhteet ovat muuttuneet sellaisiksi,että nuoren sosiaaliset taidot eivät kehity luonnostaan,kuten ennen suuremmissa perheissä ja kylillä.Kutsuntoihin joutuvat ovat vaikeassa elämänvaiheessa,kun aikuistumisen haasteet ahdistavat.Ymmärrän näitä nuoria ja heidän vaikeuksistaan.
- Anonyymi
Oikein hyvä kirjoitus.
- Anonyymi
Palkka-armeija on oiva ratkaisu ahistukseen.
- Anonyymi
Näissä palkka-armeija fantasioissa mättää aina se, että kuka maksaa ne kilpailukykyiset (2500€/kk) palkat kertaa 5000-7000, mikä lienee nykyisin kerran puolessa vuodessa palveluun kutsuttavien määrä. Ai valtio vai? Eli veronmaksajat. Olisitko valmis maksamaan lisää veroa? Tarvitseeko toimeentulotuen nostajan maksaa muita veroja kuin arvonlisävero, alkoholivero ja tupakkavero?
- Anonyymi
Yhden tapauksen tunnen lähipiiristä. Voi varmaan hiukan syyttää vanhempiakin.
On ainut lapsi , saa kaiken , mitään ei tarvitse tehdä muuta kuin syödä ja nukkua.
Siirtyy varmaan toiseen sänkyyn siksi aikaa kun äiti tuulettaa hänen punkkansa.
Menu tosin armeijaan, tuli parin viikon kuluttua ja se armeija oli käyty. Ja kotona passaaminen jatkuu. Töihin ei varmaan ikinä mene eikä varmaan pääsisikään elelee vanhempien palkoilla ja sitten varmaan eläkkeelle, syynä on varmaan tuo aloittajan diaknoosi AHDISTUS, jonka jälkeen yhteiskunta maksaa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh443033Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli632386Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit592221- 922061
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi411854Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö661495Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla
Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise1291447Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j1701405Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.891385Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä
Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun3781345