Kyllä minä vaan kovasti ihmettelen näitä nuorison lökäpöksyjä. Ei voida mennä armeijaan kun ahistaa. Tuvassa ei voi nukkua kun ahistaa, no valvokaa perkele.
Ei voi käydä vessassa kun ahistaa, paskantakaa housuunne perkele. Ruokailu ahistaa kun äiti ei ole pottuja kuorimassa, olkaa syömättä perkele.
Kaikki ei ole varmaan Jehovia , niin niiden täytyy olla hulluja ja homoja kun ahistaa.
Työelämään nämähän ei mene eikä pääse kun sekin myös ahistaa, onko nämä nyt niitä syrjäytyneitä joiden tilalle valtiovalta hakee naisia armeijaan. Voisivat pukea hameet päälle ja tuurata niitä naisia jotka ovat armeijassa heitä "tuuraamassa".
Alkaako ahistaa ?
6
108
Vastaukset
- Anonyymi
Näin on, ton paremmin en olisi itsekkään osannut asiaa ilmaista.
- Anonyymi
Nykymaailman tavat ja olosuhteet ovat muuttuneet sellaisiksi,että nuoren sosiaaliset taidot eivät kehity luonnostaan,kuten ennen suuremmissa perheissä ja kylillä.Kutsuntoihin joutuvat ovat vaikeassa elämänvaiheessa,kun aikuistumisen haasteet ahdistavat.Ymmärrän näitä nuoria ja heidän vaikeuksistaan.
- Anonyymi
Oikein hyvä kirjoitus.
- Anonyymi
Palkka-armeija on oiva ratkaisu ahistukseen.
- Anonyymi
Näissä palkka-armeija fantasioissa mättää aina se, että kuka maksaa ne kilpailukykyiset (2500€/kk) palkat kertaa 5000-7000, mikä lienee nykyisin kerran puolessa vuodessa palveluun kutsuttavien määrä. Ai valtio vai? Eli veronmaksajat. Olisitko valmis maksamaan lisää veroa? Tarvitseeko toimeentulotuen nostajan maksaa muita veroja kuin arvonlisävero, alkoholivero ja tupakkavero?
- Anonyymi
Yhden tapauksen tunnen lähipiiristä. Voi varmaan hiukan syyttää vanhempiakin.
On ainut lapsi , saa kaiken , mitään ei tarvitse tehdä muuta kuin syödä ja nukkua.
Siirtyy varmaan toiseen sänkyyn siksi aikaa kun äiti tuulettaa hänen punkkansa.
Menu tosin armeijaan, tuli parin viikon kuluttua ja se armeija oli käyty. Ja kotona passaaminen jatkuu. Töihin ei varmaan ikinä mene eikä varmaan pääsisikään elelee vanhempien palkoilla ja sitten varmaan eläkkeelle, syynä on varmaan tuo aloittajan diaknoosi AHDISTUS, jonka jälkeen yhteiskunta maksaa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä5611830Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san454825Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2792956Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1732794- 1261901
Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo20125540 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke
Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.2131029- 84965
En luota sinuun
en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv69875- 82870