Heikkilä on ainut todellinen lääkäri Suomessa.
Ne jotka nuolevat Valviran persettä ovat syvältä.
Ne jotka nuolevat Valviran persettä ovat syvältä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Valvira paljasti olevansa valkotakkimafia. Haluavat varmistaa, että mahdollisimman monet popsivat lääkkeitä.
Juu, lääkkeitä ja pullaa niin johan paranet.
Iltapäivälehdissä on nykyään päivittäin ravintopropagandaa, jossa kehotetaan syömään hiilareita ja imemään rypsiöljyä kaksin käsin, että saa mahdollisimman varhain taudit päälle ja sitten isketään lääkereseptiä käteen. Sairas yhtälö.
Valviran tulisi paneutua vanhusten hoidon epäkohtiin. Hoivalaitoksissa vanhukset kaatuilevat lääkepilvessä ja kirurgit heitä paikkailevat.
Valviralla piisaisi oikeitakin töitä. Koska tähän vanhuslääkeongelmaan on siellä tarkoitus ryhtyä?
Tiedän tapauksia vanhushoidossa, kun vanhusta on lääkitty ja lääkitty zombieksi. Sitten kun on tullut sellainen harvinainen lääkäri joka oikein paneutuu siihen mitä ne mömmöt ovatkaan ja kun hän poistaa yli puolet lääkkeistä alkaa vanhuskin taas elämään, liikkumaan ja puhumaan. 20h unet/ vrk loppuu.
Ei tarvitsekaan vielä ryhtyä suunnittelemaan hautajaisia.
Tähän pitäisi Valviran " kuoleman enkelien" puuttua.
Ootas kun täytät 65 vuotta, alkaa vastalääkitys, kun elimistö on vuodesta 1950 dumpattu täyteen malationia. Voitot tulevat nyt sieltä. Olennaista on saada ne terveet vanhukset ohjattua jollakin systeemillä robotin määräämiin ohjeisiin:-D
Eihän Heikkilä asu suomessa eikä harjoita lääkärin ammattia.
Valvirassa hermostuttiin, kun potilas tuloksettomien käypähoitojen jälkeen dumpattiin ulos, ja tämä päättikin vielä kääntyä Heikkilän puoleen. Ilkeä teko potilaalta hypätä vastapuolen leiriin, Valviralta lupaa kysymättä.
Heikkilä on profiloitunut lääkkeettömän hoidon puolestapuhujana, mikä tälle korruptoituneelle maalle on iso riski. Valvira, THL, HS ja muut lääketeollisuuden sidosryhmät ovat kauhulla seuranneet lääkkeettömien kansalaisten parantumista, ulosmarssia lääkeriippuvuudesta.
Koska potilaita ei tervehtymisestä voida syyttää, vian on löydyttävä Heikkilästä.
"Vaihtoehtohoitoja antavan terveydenhuollon ammattihenkilön tulee vaihtoehtohoitoja tarjotessaan varmistua siitä, että henkilöt ymmärtävät saavansa muuta kuin lääketieteellisesti perusteltua hoitoa".
Ei tuon pitäisi olla lääkärismiehelle liian vaikeaa ymmärtää.
Puhut täyttä asiaa!
Amen!
Kukahan viisas se nyt oli, joka sanoi aikoinaan : "Ravinto olkoon lääkkeesi."
Mutta entä "nykyravinto"?
Minä teen aina juuri päinvastoin kun Valvira "suosittelee" (luetaan:määrää).
Oli kysymys rokotuksista, lääkkeistä tai hoidoista.
Tarkoitat varmaan THL suosittelee. Valvira ei anna mitään suosituksia ruokavalioista tai hoidoista.