Verenpainemittariin on alkanut ilmestyä kirjamet EE muuten tyhjä. Se toimii muuten normaalisti mutta kun pitäisi näyttää lukemat nuo eet hyppää ruutuun. Onko kellään tietoa mitä tämä tarkoittaa? Jos patterit olisivat loppumassa näyttöön tulisi siitä tieto.
Kun mittaan uudestaan laitan välillä pois päältä, sitten toimii normaalisti. Joskus taas nuo eet tulee.
Omron verenpainemittari EE
4
8279
Vastaukset
- Anonyymi
Mahdollisesti rytmihäiriö (flimmeri) meneillään? Silloin mittari ei pysty mittaamaan.
- Anonyymi
Pumppaako laite itse ilmaa vai pumpataanko se itse. Omassa (vanhassa) käsinpumpattavassa Omronissa jos alkupaine jää liian alhaiseksi (pienempi kuin yläpaine) niin tulee muistaakseni tuo EE
- Anonyymi
Se voi olla ilmoitus että mitattaessa on joku häiriö. Esim. just niinkuin tuo edellinen kirjoitti. Joskus myös pumppausaika menee liian pitkäksi ja laite ottaa häiriötä.
Yleensä mittarin mukana on tuoteseloste ja käyttöohjeet pakkauksessa. Ohjeissa on selostettu mitä virheilmoitukset tarkoittavat.
Jos ei ole ohjeita tallessa niin kannattaa googlettaa mittarin merkillä niin ohjeet löytyvät. - Anonyymi
Minulla oli sydän infakti ja sen jälkeen eteisvärinää.Sairaalasta päästyäni kotona mitattaessa tuli vielä E ja numerosarja välillä.Laite havaitsi eteisvärinä ja ilmoitti siitä ensin.Uudestaan mitattaessa mittasi normaalisti verenpaineen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1766733Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1113195Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1041895Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am641676- 191649
"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?381516Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111320Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m151293- 641253
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751143