Verenpainemittariin on alkanut ilmestyä kirjamet EE muuten tyhjä. Se toimii muuten normaalisti mutta kun pitäisi näyttää lukemat nuo eet hyppää ruutuun. Onko kellään tietoa mitä tämä tarkoittaa? Jos patterit olisivat loppumassa näyttöön tulisi siitä tieto.
Kun mittaan uudestaan laitan välillä pois päältä, sitten toimii normaalisti. Joskus taas nuo eet tulee.
Omron verenpainemittari EE
4
8712
Vastaukset 4
- Anonyymi
Mahdollisesti rytmihäiriö (flimmeri) meneillään? Silloin mittari ei pysty mittaamaan.
- Anonyymi
Pumppaako laite itse ilmaa vai pumpataanko se itse. Omassa (vanhassa) käsinpumpattavassa Omronissa jos alkupaine jää liian alhaiseksi (pienempi kuin yläpaine) niin tulee muistaakseni tuo EE
- Anonyymi
Se voi olla ilmoitus että mitattaessa on joku häiriö. Esim. just niinkuin tuo edellinen kirjoitti. Joskus myös pumppausaika menee liian pitkäksi ja laite ottaa häiriötä.
Yleensä mittarin mukana on tuoteseloste ja käyttöohjeet pakkauksessa. Ohjeissa on selostettu mitä virheilmoitukset tarkoittavat.
Jos ei ole ohjeita tallessa niin kannattaa googlettaa mittarin merkillä niin ohjeet löytyvät. - Anonyymi
Minulla oli sydän infakti ja sen jälkeen eteisvärinää.Sairaalasta päästyäni kotona mitattaessa tuli vielä E ja numerosarja välillä.Laite havaitsi eteisvärinä ja ilmoitti siitä ensin.Uudestaan mitattaessa mittasi normaalisti verenpaineen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4202121- 2131809
- 1521562
- 1231406
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291246Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2581068- 114958
- 18912
- 75868
- 26735