Käsittämättömiä ovat Kuopion kaupungin laittomat potkut. Taas tuli yksi lisää.
Kuopion kaupungin hulluus
Anonyymi
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Entinen teknisen toimen johtaja, demari Pulkkinen häärää kaupunginhallituksessa. Sairasta on ollut jo pidempään.
Pieni turhaantunut politikkökööri painostaa kJ:tä, joka määrää akj:tä käskyttämään älyttömiä asioita toimialan virkamiehille, jotka eivät voi määräyksiä toteuttaa. Tuosta tunnistaa hyvin Pulkkisen toimintatavan.
Markkinointijohtaja avasi kuoharit kaupungintalolla ja kilistellään taas potkujen kunniaksi, kuten viimeksikin. Ja nauretaan..
On ne mahdollista vetää käräjille, yleensä, yleensä ammattiliitot on maksumiehinä tai sitten kaupunki. Taustalta saattaa tosin paljastua jotain mitä täällä ei tiedetä.
Täällä Kuopiossa.
Liiton paikallisista luottiksista ei ole apua laittomasti potkitulle. Sen puoliso on noussut johtopallille kovalle palkalle ja ajaa vain sen etua. Esteettömyyksien noudattaminen on täysin vieras toimintatapa kaupunkiorganisaatiossa, kun demareiden käsissä asiat.
Turha täällä on noita asioita miettiä kun ei tiedetä kaikkea.
Kuopion kaupungin liikennesuunnittelijat joutais potkia pois ja ulkoistaa joita on enemmän järjellä siunattu. Oppia ulkomailta.
Mitäpä laitonta niissä oli? Kyllä sitä voi virkamiehelle potkut antaa ihan laillisestikin. Käsittääkseni Kuopion kaupungilla on meneillään YT-neuvottelut. Vai väkisinkö olisi pitänyt kaupungin palkkalistoilla pitää jotain ylimääräistä miestä? Ja jos on kerran niin tolkuttoman pätevä mies kuin nämä salaliittoteoreetikot väittävät, niin eiköhän tuo löydä helposti hyvän duunin muualtakin.
jurpun jurpun ja piste tälle keskustelulle.
Mitättömälle, golfaavalle kaupunginjohtajalle kenkää.
Hyvä että jossain voi keskustella politiikan kieroutumista. Työpaikalla nämä virkamiehet joutuvat pelkäämään kaikkea. Demari pulkkisen ja kantasen sätkynukkien touhulta vaikuttaa vahvasti nämäkin potkut
Päivänselvä ajojahti oli. YT:t ei liity potkuihin mitenkään. Kj Parosen palvelualueuudistuksen jälkeen kaupunki on ollut taistelutanner. Kaupungintalo lakimiehiä täynnä masinoimassa ajojahteja pienelle poliittiselle porukalle.
Savolaiset ovat riivattuja muuta etelään, ilmapiiri on muuttunut sietämättömäksi.
Työpaikkakiusaaminen huipentui kiusatun irtisanomiseen. Oletteko nyt tyytyväisiä?
Raakaa touhua on Kuopion kaupungilla ollut nämä laittomat irtisanomiset. Ei kaikki ole jaksaneet loppuun asti taistella. Ajettu puolustuskyvyttömään tilaan hyviä virkamiehiä. Työsuojeluilmoitukset AVIllekaan eivät auttaneet mitään. Kaupunki vastasi niihin tyyliin tutkimattakin on selvä että ilmoittaja on syypää. Kaupungintalolle palkattiin lisää lakimiehiä, lakimiesten puolisojakin. Tätä on Kuopion kaupungin hulluus ja sairaus ylimmässä johdossa. Täällä tiedetään!