Täällä on joskus niin julmia viestejä

että sydämessä värähtää. Joku (mies oletan) kävi tuossa TjaH ketjussa äsken tietämässä ketä ne on ja haukkumassa sitä naista. Kamalaa tekstiä. Poisti sitten viestinsä eli joku suomi24 vakikäyttäjä se oli.
Entäs jos teidän kaipaama ihminen olisi se pahin nettihirviö? Esittäisi livessä ihan normaalia. Miltä tuntuisi, kun paljastuisi, että kaivattu onkin pinnallinen narsisti ja sosiopaatti?
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Samaa mieltä. Itse uskalla enää ketään täällä kaivata. Kun hyökkää "hirviöt" kimppuun. Surullinen paikka joka tapauksessa.

Äänestä

Olin itse rekattuna joskus. Ei rekattu pysty poistaan yhtäön nopeampaa omia tai jonkun toisen viestejä.

Itse pyysin koko oman ketjun poistoo kun eimia kävi haukkumassa mut koko ketjun leveydeltä. Ei poistunut ikinä, vaikka oman aloituksen yritin rekattuna poistaa itse.

Kyllä se poistaja on ylläpidosta joka saa nopeasti tekstiä lähteen. Epäilen siks että itse mode on tää multinicci

Äänestä
  • Okei. Kyllähän tuollainen mode pitäisi poistaa. Sehän ylittää tonttinsa ihan täysin.

    Äänestä

  • Mikä multinicci? Eihän Täällä ole juuri ketään rekattuna kirjootajia.

    Äänestä

Se olisi ihanaa:)

Äänestä

Vaikka en paljoakaan jaksa teitä terapiatta jääneitä narsisteja narsisteja kuunnella tai edes vastailla, niin jonkin aikaa olen seurannut yhden moden toimintaa. Hiljaisemmalla palstalla terveys osiolla. Hänellä oli siellä melko varmasti useampi persoona, keskustellen itsensä kanssa. Koska ne hiljeni samanaikaisesti. Yksi niistä oli tehnyt lähtöä vuositolkulla ja aina palasi takaisin. Hän harrasti monologeja eli kalasteli itsekseen kirjoittamalla kommentoijia.

Toinen hahmo on vuosia pajattanut jostain improvisaatio rumpalista. Joko väitellen itsensä kanssa tai sitten toinen hullu lässyttää takaisin niitä samoja tekstejä ees taas. Mut niitä väittelyjä kun seurasi livenä huomasi toisen persoonan poistavan aika nopeaan toisen kirjoittamia viestejä. Ja hiljaiseen aikaan ei oo vaikeaa huomata hänen suosikki palstojaan. Itseasiassa oon kaksi yökukkujaa rekisteröinyt öisin. Palstoilla joissa on vipinää osaan jo päätellä kumpi. Tosin enpä tällä tiedolla mitään tee, ei oo mun elämää se.

Äänestä
  • Eikä huvita lukea sun viestiä, kun aloitat alentamalla muut ja ylentämällä itsesi. Oksettaa..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikä huvita lukea sun viestiä, kun aloitat alentamalla muut ja ylentämällä itsesi. Oksettaa..

    Yritän olla tekemättä niin. Anteeksi jos totuus kirpaisee. Totuus vaan tulee, sitä kun ei voi selittää. En ole koskaan ylentänyt itseäni. Hiljaa olen vaikka mieleni tekisi huutaa kaikki hiljaa tekemäni. Revi siitä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikä huvita lukea sun viestiä, kun aloitat alentamalla muut ja ylentämällä itsesi. Oksettaa..

    Toi edellinen vastaus ei ollut minulta jonka viestiin vastasit. Ja sinä et voi tehdä päätelmiä ventovieraasta kirjoittajasta jollain lässynlässyn narsismi teoriallesi joka on tarkoitettu juuri narsisteille aseeksi syytellä muita omasta käyttäytymisestään ja siitä, että on nylkyttänyt itse turhan montaa kohdetta.

    Äänestä

Miksi edes lukea niitä mielipuolisia avauksia? Itse skroillailen palstaa ja klikkaan auki vain asiallisia kirjoituksia.

Osa kirjoituksista on suoraan sanoen täysin mielipuolisia ja kukaan normaali ihminen ei sellaisia kirjoita. Ja kaivattuani en ole edes epäillyt niiden viestien kirjoittajaksi, en koskaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

että sydämessä värähtää. Joku (mies oletan) kävi tuossa TjaH ketjussa äsken tietämässä ketä ne on ja haukkumassa sitä naista. Kamalaa tekstiä. Poisti sitten viestinsä eli joku suomi24 vakikäyttäjä se oli.
Entäs jos teidän kaipaama ihminen olisi se pahin nettihirviö? Esittäisi livessä ihan normaalia. Miltä tuntuisi, kun paljastuisi, että kaivattu onkin pinnallinen narsisti ja sosiopaatti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu