miten saan äidin suostumaan hamsteriin?

Moi! Oon 12v ja haluisin hamsterin, mutta äiti tai iskä ei sitte millään suostu. En oo koskaan omistanu hamsteria. Meillä on 2 sisäkoiraa. Ihs mitä teen niin ei se äiti vaan suostu koska sano että 2 lemmikkiä saa riittää ja että ei haluu mitään rotan näköistä eläintä. Jos koitan näyttää sille hamsteri kuvia/videoita kääntää päänsä eikä kato. Mikään ei tepsi, mutta ehkä te voitte auttaa miten saan äitin ja iskän suostumaan hamsteriin

3

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      hamstereissa on kyllä tosi paljon vaivaa. Ite oon 11 ja häkin siivoomiseen tartten 14 vuotiaan siskon apua. Se myös maksaa paljon.

    • Anonyymi

      No mä sai sen niin että intin semmoset puol vuotta

    • Anonyymi

      mul oli joskus iha sama intin intin intin ja intin nii lopulta se ei jaksanu kuunnella nii sen oli pakko suostuu :D ja nyt omistan 5 hamsteria :D se maksaa siin alus sillee semi paljon ja muista perehtyy PALJON siihen ja aatella mitä sit teet ku se kuolee ja älä osta eläinkaupasta vaan kasvattajalta ne on yleensä enemmän totutettu käsittelyyn ja ne ei yleensä pure, en sano et eläin kaupan hamsterit ois huonoja mutta nii ja älä aattele sen ottamista hetken mielijohteesta koska se on sillee semi kallis eläin, se vie aikaa, siin on hirvee vaiva hoitaa sitä ja näin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4123
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2335
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      111
      1350
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1057
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe