Miksi kovin moni nainen vain hiljenee, ei vastaa puheluihin tai tekstareihin. Ymmärrän jos ei kiinnosta, mutta miksi sitä ei voi sanoa? Mä ainakin sanon naiselle kohteliaasti suoraan jos en ole kiinnostunut. Helpompaa se on molemille.
Nyt mä kyllä häiriköin vaikka hengiltä deittini, kunnes se suostuu sanomaan suoraan ettei sitä kiinnosta.
Kiitos kuitenkin niille naisille, jotka reilusti ajoissa sanovat, että EI.
Nyt mä kyllä häiriköin vaikka hengiltä deittini, kunnes se suostuu sanomaan suoraan ettei sitä kiinnosta.
Kiitos kuitenkin niille naisille, jotka reilusti ajoissa sanovat, että EI.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sanoo tota ihan samaa..
Hyvät ja normaalit käytöstavat ovat unohtuneet näiden naisten ja miesten kohdalla.
ovatko ne naiset sulle aluksi osoittanut kiinnostusta?? mä ainakin yritän jollain muulla tavalla näyttää etten ole kiinnostunut ellen sitten suoraan sitä sano.. tai jos itse olen kiinnostunut jostain miehestä niin kyllä annan periksi jos huomaan että se ei ole kiinnostunut... kyllä se pitäisi huomata onko toinen kiinnostunut.
se on sitten kyllä eri asia ja ymmärränkin jos haluatte suoran ei:n, jos nainen/mies näyttää osoittavan mielenkiintoa, mutta loppupeleissä sitten perääntyykin... tosi vittumaista tollanen käytös, jos on itse ihan varman selkeesti näyttänyt oman kiinnostuksensa kohteeseen.
Olen häiriköinyt erästä miestä muutaman viikon jo tekstareilla ja yrittänyt soittaa, mutta ei mitään vastausta. Pitää mua varmaan ihan tyhmänä, kun en tajua lopettaa. Mutta itsepä se vaikutti alussa todella ihastuneelta, tavattiinkin pari kertaa. Menin kolmannella kerralla tapaamaan sitä samaan raflaan, missä se oli kavereitten kaa, mut sillon se olikin tosi etäinen ja kylmä. Mikä ihme siihen meni? Tunnustin toisella kerralla, että olen ihastunut siihen, sitäkö se pelästyikin???
Olisiko mun pitänyt vain itse olla vaikeasti tavoiteltava ja peitellä tunteeni? Aion edelleen lähetellä viestejä, jos siltä tuntuu. Kärsikööt ahdistelustani niin kauan, kunnes uskaltaa sanoa suoraan, että lopeta. Tai ehkä hän onkin vielä kiinnostunut ja tykkää mun hauskoista tekstareista ja ihailusta...?
Itse en ikinä ole käyttäytynyt noin.
Minusta jos joku nainen käyttäytyy tuolla tavalla, hän ei ansaitse sinua ja huomiotasi.
Älä haaskaa aikaasi häneen, kun meitä parempiakin on pilvin pimein;)
Itse tosin olen jo aikas varattu, joten en ota ehdotuksia vastaan kiitos:)
Montako kertaa miehelle pitää sanoa, että ei kiinnosta, ennen kuin se menee lopullisesti ja tosissaan perille ?
Vai olenko vain törmännyt hankaliin yksilöihin ?
Mitä luulette ?