mäkihypyn polulla.
Suomen hiihto on
2
116
Vastaukset
- Anonyymi
No onhan tuo Iivo tuonut jokusen arvokisamitalin lähes joka arvokisoista viime vuosina, kuten myös Krista. Samoin mc-osakilpailuvoittoja on tullut joka vuosi. Mäkihypyssä samaan ei ole pystytty siten Janne Ahosen menestysvuosien.
- Anonyymi
No katsotaan nyt pari vuotta eteenpäin, niin sama tilanne väkisinhiihdossa kuin mäkihypyssä tällä hetkellä.
Joku hiton tarve on roikottaa näitä yli-ikäisiä tulevaisuuden toivoja vuodesta toiseen tappelemassa sijoista 10 . Lahdessa ja Rukalla pärjätään, muuten not.
Ihme urpoja siellä on johdossa, kun ei tajuta sitä että pitäisi paljon enemmän satsata nuorien esiinmarssittamiseen maailmancupin osalta. Näillä ei menstystä kuitenkaan tule, niin vois ihan hyvim tehdä nuorennusleikkauksen ajoissa. 5 vuoden päästä se on myöhäistä, kun maajoukkueessa on vain ensikertalaisia jotka ovat 5 vuotta myöhemmin keltanokkia kun vaikkapa Norjalaiset.
Ottakaa ihmeessä Ritu Roponen takaisin epäonnistumaan arvokisoihin, niin pahimmat kilpakumppanit saa jälleen hyvät naurut.
Surkeaa on touhu, eikä paremmaksi muutu. Puitteet huononee tästä entisestään ja kohta sitä hiihdellään vaan Kuusamon pohjoispuolella ja sisähalleissa. Harrastajamäärät romahtaa ja oikeasti lahjakkaat nuoret kyllä osaavat fiksuina valita muita lajeja tulevaisuudessa. Hiihtoniilot kuihtuvat omaan sisäsiittoisuutensa ihan pian, ja sen kyllä tajuavat jo itsekin noissa piireissä.
Olisi hauska tietää paljonko Salpausselällä oli vkl kävijämäärä, siis maksaneet kävijät. Ei tarvittu paljon lisäjunavuoroja Helsingistä kuten joskus mennä talvina. Nyt tais löytyä pysäköintitilaa vesisateen lomassa. Tais olla tappiovuosi kisoille jälleen. Kannattaako tuollasia edes jatkossa järjestää? Ei ole enää kysyntää näillä menestysmahdollisuuksilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861570
- 711200
Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr1741105Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!52902Aika usein mietin sitä
Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t46881- 47868
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman38868- 46792
Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !
Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si9783IS Viikonloppu 26.-27.4.2025
Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika35769