on oltava Fury-Joshua, panoksena kaikki vyöt.
Ei voi mennä niin, että Joshua hieroo vöitä ja Fury ja Wilder ottaa uusinnan, uusinnan perään.
Ei voi mennä niin, että Joshua hieroo vöitä ja Fury ja Wilder ottaa uusinnan, uusinnan perään.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Gipsy king vs. Sipsi king seuraavaksi
Eiköhän se yksi uusinta eli kolmas ottelu ole jo sovittu, jos vaan Wilder niin haluaa. Ehkä vielä ennen sitä Wilder ottaa jonkun välimatsin itsetuntoa nostattamaan. Vaikka Robben?
Mutta sen jälkeen olisi kyllä jo viimeistään Joshuan vuoro. Luulisi rahankin pakottavan siihen, olisi nimittäin Briteissä tosi iso ottelu.
Wilder ei taida löytää enään aseita Furyä vastaan. Tosin jos hänen tärykalvonsa ei olisi puhjennut kolmannessa erässä hän olisi saattanut saada Furyn tähtäimeen mutta tuossa epätasapainokunnossa se oli selviytymistä. Mutta Fury osoitti kyllä hurjaa luonnetta, hänhän se juuri paukautti Wilderin tärykalvon hajalle. En usko Wilderin ottavan kolmatta. Fury on niin kovassa iskussa, että Joshuaa vaan haastamaan ja kaikki vyöt Joshualta.
Furyltä puuttuu kokonaan kaikenlainen itsesuojeluvaisto ja pelot, siksi häntä nyt varmaan aletaan pelkäämään, iso koko ja taituruus on myrkkyä kaikille ja nyt kun on vielä saanut tyrmäysvoimaa nyrkkeihin niin avot.
vielä, Robben on paras pysyä poissa noiden isojen miesten kamppailuista.
Se periaatteessa laiton korvatillikka tuon tosiaan ratkaisi, joten selittelyille ja revanssille jäi tilaa.
Fury oli tuohon matsiin riittävässä kunnossa, tosin jo kolmannessa erässähän vastus muuttui spagettijaloilla horjuneeksi ja sen jälkeen Furynkaan ei enää tarvinnut vetää täysillä. Vaan miehellä on aiemminkin kunto heitellyt, se voi käydä uudelleen, eli paha sanoa missä kunnossa seuraavaan matsiin ilmestyy? Toki Fury osaa huonommassakin kunnossa säädellä jaksamistaan niin, ettei häntä ole kai koskaan nähty väsymyksestä horjuvana kehässä.
Tunkekaa nyt vittu tärykalvon puhkeamiset perseisiinne.itsellä puhjennut saatana ja se vittu ei vaikuta hevon vittu mihinkään tasapainoon..
Niin ne vaan siellä kommentaattorit sun muut valehteli paikan päällä. Ymmärrätkö sinä heikohkon sanavaraston omaava, että tuo tälli korvalliselle saattoi aiheuttaa muitakin vaikeuksia korva/tasapainoalueella?
Hyvä että sinä tiedät nämä asiat omalla kohdallasi mutta et voi tietää muiden kohdalla.
Tärykalvon puhkeaminen reipas aivotärähdys, niin kyllä siinä voi mennä polvet setsuurille pidemmäksikin aikaa.