Li Andersson joutui myöntämään Kylmät Faktat Fanaatikkojen kanssa ei voi neuvotella eikä harjoittaa hallitusyhteistyötä :::
Li Andersson: ”On syytä tunnustaa, että hallitusyhteistyö edellyttää aina kompromisseja”
"Li Anderssonin mukaan on selvää, että viiden puolueen hallituksessa keinoista joudutaan neuvottelemaan."
uusisuomi.fi/uutiset
Li Anderson kohtaa Kylmät Faktat: Fanaatikkojen kanssa ei neuvotella
16
129
Vastaukset
- Anonyymi
onko täysin varmaa että lillukka ei itse ole fanaatikko....?
- Anonyymi
Fanaattisesti Pakkoruotsi-Li perustelee pakkoruotsin välttämättömyyttä.
Pakkoruotsi kuuluu Li:n mukaan yleissivistykseen!
Yleisesti kuitenkin päinvastoin katsotaan, että pakko kuuluu diktatuureihin, ei demokraattiseen oikeusvaltioon.
Mikään tarvekartoitus ei puolla ruotsin pakollisuutta. Sitä ei puolla edes elinkeinoelämä. Anonyymi kirjoitti:
Fanaattisesti Pakkoruotsi-Li perustelee pakkoruotsin välttämättömyyttä.
Pakkoruotsi kuuluu Li:n mukaan yleissivistykseen!
Yleisesti kuitenkin päinvastoin katsotaan, että pakko kuuluu diktatuureihin, ei demokraattiseen oikeusvaltioon.
Mikään tarvekartoitus ei puolla ruotsin pakollisuutta. Sitä ei puolla edes elinkeinoelämä."Pakkoruotsi kuuluu Li:n mukaan yleissivistykseen! "
Pakotus on sivistystäräkäpää kirjoitti:
"Pakkoruotsi kuuluu Li:n mukaan yleissivistykseen! "
Pakotus on sivistystäMe tykkäämme PAKOTTAA.
Sillä meillä on TIETO.
Liittykää MEIHIN.
Niin pelastutte.Silakat kirjoitti:
Me tykkäämme PAKOTTAA.
Sillä meillä on TIETO.
Liittykää MEIHIN.
Niin pelastutte.no vittu joo....
- Anonyymi
Vihreät ovat fanaatikkoja...
- Anonyymi
Niin, mitä olisikaan yrittää neuvotella Gretan kanssa...
- Anonyymi
Tarvitaan riittävästi lääkitystä...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarvitaan riittävästi lääkitystä...
Kyllä vasliitto (skdl) kuuluu aikalailla samaan vasemmistopopulistien joukkoon. Koko sotiemme jälkeisen ajan näillä taistolais kakaroilla on utopistiset ja suomea tuhoava ideologia, joka vaihtelee tilanteiden mukaan. Tästä esim. EU jäsenyys jota vasliitto vai oliko vielä skdl vastusti,koska luulivat että neuvostoliitto nousee yhtä voimakkaana kuin oli. Vihervasemmiston tulevaisuus on synkkä ,sillä normaali luonnonsuojelu on kaikkien puolueiden agenda.
Greetta pitäisi vaan antaa pariksi tunniksi Ohisalon tuomien 175 "ihanan sulopojan" kanssa samaan kontiin.
- Anonyymi
Lii ei luovi millään hinnalla hallituspaikasta, koska joutuu elättämään myös työtöntä jääkiekkoilijaa.. Näin se vain on!
Lii OSAIS olla huutaja oppositiossa.
NYT Liillä on TIETO
Koska on HALLITUKSESSA.
LI tykkää kyykyttää
Koska Li tietää...
Liittykää meihin.
MEillä on TIETO.
- Anonyymi
Andersson huitaisi telkkarissa niin hurjan välivuositarjouksen, että nuorien kannattaa ehdottomasti tarttua siihen nyt jos koskaan.
Jos aloitat keskiasteen tänä vuonna joudut itse maksamaan opintojen kustannukset (kirjat, matkat yms), myös seuraavien vuosien ajan.
Mutta jos aloitat vasta ensi vuonna niin kaikki on ilmaista.
Lin välivuosilotossa on kysymys on niin isosta potista, että tuskin kenenkään nuoren kannattaa aloittaa keskiastteen opintoja tänä vuonna.
Veronmaksajana toivon, että Katrilla on munaa ampua alas tuollainen järjetön ja erityisen typerä temppu, eli pakottaa Li perumaan puheensa välittömästi.- Anonyymi
En tiedä olisiko välivuosi, koska 15% peruskoulun lopettavista voisi opetella tuona aikana lukemaan, jotta heidät huolitaan toiselle asteelle.
- Anonyymi
Eipä Kulmunilla ole muuta tehtävissä kuin katsoa että OPH:n budjetti ei kasva, sen sisällä Andersson avustajineen toki voi tehdä vaikka mitä älyttömyyksiä. Ja on jo tehnytkin ei sen puoleen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä Kulmunilla ole muuta tehtävissä kuin katsoa että OPH:n budjetti ei kasva, sen sisällä Andersson avustajineen toki voi tehdä vaikka mitä älyttömyyksiä. Ja on jo tehnytkin ei sen puoleen.
Sipilä kulmuni yhdistelmä vedättää vasuja ghähhähhää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,512357Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.952075Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e962044Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu241917MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131781Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.5241667Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S71580Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?501397Kemet lomautukset
Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas411343Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.751319