tein 2 päivää sitten kotikaljaa 20l. sit huomasin että mies sössöttää ja käytös kuin humalaisella. ihmettelin mistä saanut alkoholia, niin katsoin kotikalja pönttöä, niin tyhjä. oli juonut 20l kotikaljaa ja humaltunut. vaikka ei siinä prosenttia ole paljo mitään. miten kotikalja voi mennä noin pahasti päähän. ohjeen mukaan olen tehnyt sitä.
Vastaukset 4
- Anonyymi
Kaksi päivää sitten tehty kotikalja ei voi mennä päähän. Joain muuta on napannut. Teen kerran vuodessa kiljua joten tiedä, joulukinkun kanssa. Tai sitten on täysin kokematon alkoholin kanssa.
- Anonyymi
Kyllä 20 litraa on hulvaon määrä.
- Anonyymi
Voi mennä jos laitettu turbohiivalla!
- Anonyymi
Ainakin suoli toimii tuon satsin jälkeen 😂
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521063Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll221040Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 50824
- 46725
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181605Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan61596Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560