Onko Nokia 2.2 tai Samsung hieno puhelin?

Anonyymi

Aion ostaa ensimmäisen älypuhelimeni. Haluaisin toisaalta hienon, mutta myös kohtuuedullisen. Harkitsen Nokia 2.2 tai jotain Samsungin peruspuhelinta. Haluaisin ehkä Nokian puhelimen, koska minulla on aina ollut Nokia. Nytkin minulla on 15 vuotta vanha ja erittäin hyvin säilynyt ja moitteettomasti toimiva Nokian puhelin, jossa vain ei ole nettiliittymää (vaikka siihen periaatteessa saisi; näyttö vain on vähän turhan pieni netin käyttöön). Kokemukseni Nokiasta ovat siis huippuhyvät. Mutta onko se vieläkin yhtä laadukas merkki kuin aikoinaan?

Olisiko Nokia 2.2 hieno, hyvä ja käyttäjäystävällinen?

2

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ja nykyajan "Nokia" ei ole se sama Nokia kuin aikoinaan. Niiden valmistaja on HMD Global joka on ostanut "Nokia" tuotemerkin käyttöoikeuden ja jolla ei siksi ole mitään tekemistä alkuperäisen Nokian kanssa.

        Eli käytännössä luureja myydään Nokia nimellä mutta laatu ei vastaa alkuperäistä Nokiaa. Mutta kyllä ne hyviä luureja silti ovat. Esimerkiksi puhdas Android ja 3-vuoden päivitykset myös halvimmissa malleissa. Näitä ei kovin moni muu valmistaja tarjoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      29
      3488
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      97
      3226
    3. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      3044
    4. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      82
      3039
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      54
      2925
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2688
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2500
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      57
      2361
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      43
      2245
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      88
      2012
    Aihe