turha petos tutkinta

Opiston oppimäärä pitää kansaneläkelain mukaan olla päässä, ennen kuin saa työllistää. Siitä en tingi
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mistä sinä vingut

Äänestä
  • Hän vinkuu tinkimisestä taikka tinkimisestä kieltäytymisestä.
    Tinkiminen ja tinkaaminen on kaksi eri asiaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hän vinkuu tinkimisestä taikka tinkimisestä kieltäytymisestä.
    Tinkiminen ja tinkaaminen on kaksi eri asiaa.

    Se on sitten hyvä että pikku pikku paskalakilta jää tinkimiset tutkimatta ja tutkimukset tinkaamatta jos hänellä koulutus ontuu

    Äänestä

Miten tuota itsensä kanssa vänkäämistä ennenvanhaan nimiteltiin?

Äänestä
  • Sitä kutsuttiin ajatuksella "kun vasen käsi ei tiedä mitä oikea touhuaa niin väärän käden sormet on aina kuitenkin omassa perseessä"

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Opiston oppimäärä pitää kansaneläkelain mukaan olla päässä, ennen kuin saa työllistää. Siitä en tingi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu