Tunteitaan ei pääse

Pakoon, vaikka järki sanoisi muuta.
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Mulla oli kans sellanen tunne tossa pari tuntia sitten että joo, mutta

Äänestä

  • Mitä mutta?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä mutta?

    mutta, pitää koittaa hillitä ettei

    Äänestä

Aamulla ensimmäisenä ja illalla viimeisenä mielessä.😢

Äänestä

Peruuta vähän niin mä pysyn perässä. :)
Tänne mä nyt jäin aisa ojossa odottamaan.

Äänestä

Kiva että olet viimein sen tajunnut ;)

Äänestä
  • Minkä?

    Äänestä

  • Nii. Meni siinä aikaa mutta väliäkö sillä

    Äänestä

Mä olen päättänyt olla kuuntelematta ns " järkeäni". Ehkä se ei kuitenkaan tiedä ihan kaikkea, vaikka siihen ladattu paljon teoriaa, opintoja, arvoja ja paljon muuta. Luulen että mun sydän voikin olla viisaampi. Ei se muuten olis heittänyt mun eteen ihastumista. Ihastumista jossa ollaan niin erilaisia mutta niin samanlaisia. Ihmistä jonja seurasta ei halua pois ja jota ikävöi❤

Äänestä

Päihteillä pääsee pakoon ja hyvinkin. Mikään muu tila ei ole ihmiselle tarkoitettu, kuin täysi yksinäisyys vailla mitään tai ketään, kaikki muu sairastuttaa.

Äänestä
  • Jep täytyy varmaan kans ruveta olemaan yksin

    Äänestä

Ei pääse ei. Aikakaan ei tunnu auttavan.

Äänestä

Valitettavasti noin täälläkin.

Äänestä
  • En tunne mitään masc kohtaan,

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En tunne mitään masc kohtaan,

    Masc? Ei sano mitään.

    Äänestä

Ei pääse ei mutta voi ne silti torjua.. Kuten eräs on tehnyt. Kylmää paskaa on helpompi esittää kuin olla lämmin hyvä ihminen. Hänelle miehelle menee. Täys dorkajuopponarsisti. 😡

Äänestä

Huoh

Äänestä

Niin olen täällä joillekin ohjeistanut ja kavereillekin infonnu että tää on se karu fakta ettei sitä omaa sisäistä maailmaa pakoon pääse. Muutit sitten vaikka kuuhun niin sielläkin se pentele "minä" siellä päässä lykkää sitä samaa tunnetta kuin siellä maapallon pienessä pohjolan kolkassa suomi nimisessä valtiossa.

Toiset kuvittelee oikeesti tosissaan että kun vaihtaa kaupunkia niin omat tunteet jää sinne vanhaan kaupunkiin! Siis mitä vittuaa?? Ei tarvi olla edes Einstein tajutakseen ettei se niin mene! Kun ne tunteet on omassa kropassa ja oma kroppa on se minkä siirrät toiseen osoitteeseen joten kyllä sen kropan sisällä tapahtuvat asiatkin tunteineen siirtyy sinne uuteen paikkaankin!

Käytin itse joskus ton HRJ: n tapaa hoitaa tunteet vittuun kun oli vähän rankka kestää sitä mitä ex-miesystävä mulle teki. En kestänyt sitä millaiseksi hän minut muutti. Hajotti maailmani niin ettei mulla toiminut luottamisen taito mihinkään suuntaan enää. En luottanut itseeni enkä oikein mihinkään muuhunkaan tässä maailmassa. Väkivaltainen narsisti oli päässyt näpelöimään rikki mut ja halusin huuhtoa viinalla alas kaikki muistot siitä kuka olin ennen ja miksi muutuin sen miehen jälkeen. Ja huuhtoa muistoistani kaiken sen väkivallan mitä koin. Jokaisen lauseen, asiat mihin mua pakotettiin jokaisen epämieluisan kosketuksen, sen uhkaavan katseen... Vain aivan tolkuttomassa kännissä, silloin kun en enää muistanu missä olin, missä asun, miten kirjoitetaan, mitä kello on, mikä on mun pankkikortin pini entä puhelimeni pini tms. en muistanut mitä tunnen, mikä on menneisyyteni ja miten tolkuttoman rikki mun luottamisen kyky on mennyt...

Silloin kun vetelin kovia kännejä... toisaalta toivoin että koska olin kokematon juoja joisin itseni kuoliaaksi vahingossa, sillä en nähnyt toivoa enää itselleni. Ilman kykyä luottaa itseeni, elämään ja muihin ihmisiin on vaikea elää elämää eteenpäin. Onneksi musta pidettiin silloin huolta vaikka muutamia kertoja join kokemattomana itseni alkoholimyrkytykseen saakka ja kerran menetin tajuntani.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pakoon, vaikka järki sanoisi muuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu