Kyllä ihminen

Voi tuntea itsensä välillä niin yksinäiseksi. Niin kovan kaipuun läheisyyttä lyö välillä päälle.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Joo. Kun tuntuu vielä ettei sovi minnekään. Mitenkään päin ei ole hyvä. Ei pysty olemaan kuin muut eikä lopulta haluaisikaan olla.

Äänestä
  • Eihän tarvitsekaan olla kuin muut. Elä elämääsi niin kuin haluat. Sinulla on siihen oikeus.

    Äänestä

Joskus elämäntilanteet sen vaatii

Äänestä

Et ole yksin noiden tunteiden kanssa.

Äänestä
  • No en varmasti. Ehkä se vähän lohduttaa, kun tietää, että on niitä muitakin kanssa kärsijöitä. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voi tuntea itsensä välillä niin yksinäiseksi. Niin kovan kaipuun läheisyyttä lyö välillä päälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu