Uusin tieto meidän viisailta päättäjiltä on, että keltaiset teillä olevat sulkuviivat on maalattava valkoiseksi, varmaan talvikelissä näkyy hyvin. Onhan näitä älyvapaita päätöksiä ruvennut olemaan muitakin, kuten takavalottomat autot ja talvirengaspakon poistuminen. Liikennemerkkien opasteiden kuvissa ei saa tulevaisuudessa erottua, mikä sukupuoli on kyseessä, joten kaupungit joutuu uusimaan satojen tuhansien edestä opasteita. Mihinkä tämä maailma on menossa, no ainakin tietää mihin rahat ovat menossa, pyrokratiaan.
Pitääkö olla huolissaan
Anonyymi
1064
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Lisää ihmeellisyyksiä /helpotuksia tulossa, kesäkuun alusta lähtien saa taajamissa pysäköidä myös kadun vasempaan reunaan. Parkista lähteminen tulee mielenkiintoiseksi, ainakin apumiehen peili pitää olla hyvä ja oikein suunnattu, että onnistuu pujottautua kaistan yli liikenteen sekaan.
Tuohan ei edes lieksalaisille ole mikään uusi sääntö. Tuttua myös jalkakäytäville parkkerraminen ja varsinkin Cittarin parkissa "miten sattuu" parkkeeraminen eli ei toinna huolestua.
Samoin mittanauhan kanssa kyylääminen parkkipaikalla tulee pakolliseksi että onko autot vinossa? Myös senttitaullukko autojen vinouteen EU normien mukaan tulee voimaan kesäkuun alusta!
Nyt koittaa parkkikyylille onnenpäivät, ja samalla voi tarkistaa ne takavalot autoista.
Joten ei kannata huolestua, kyyläys jatkuu kuten ennenkin.
Samoin mittanauhan kanssa kyylääminen parkkipaikalla tulee pakolliseksi että onko autot vinossa? Myös senttitaullukko autojen vinouteen EU normien mukaan tulee voimaan kesäkuun alusta!
Nyt koittaa parkkikyylille onnenpäivät, ja samalla voi tarkistaa ne takavalot autoista.
Joten ei kannata huolestua, kyyläys jatkuu kuten ennenkin.
Pitääkö olla huolissaan jos nämä autolla liikkujat jäisi kiinni, niin syyllistyisikö poliisi rasismiin?
https://mvlehti.net/2020/02/29/lukijan-tarina-maahanmuuttajat-yrittivat-ryostaa-100-vuotiaan-isoaitini-munkkiniemessa/
Pikku Kakkosessa oli aikoinaan satutuokio josta lapsena tykkäsin kovasti. Nykyään on Mv-lehti, mutta siitä en tykkää, että sen sadut ovat tarkoituksella ilkeitä ja pahantahtoisia.
Pitää olla ilkeä ihminen joka Mv-lehteä yleensä haluaa lukea.
Olet itsekin ilkeä immeinen, olet lukenut salassa MV-lehteä koska tiedät, mitä siinä sanotaan. Vai onko sinulle sitä väkisin ääneen lukenut? Oikeasti tiirailet sitä ihan muina asiantutkailijoina, toki sitä lukea saa, mutta on naurettavaa väitellä asiasta. Kun lukee niin lukee, jos ei lue, ei tiedä onko siellä satuja vai dokumentteja vai kenties elämäkertoja. Rattoisia lukuhetkiä sinulle.
En lue Mv-lehteä monestakaan syystä. Ensimmäiseksi ei voisi vähempää kiinnostaa. Toiseksi, en halua olla mukana tukemassa rikollista toimintaa. Kolmanneksi, en isänmaallisena ihmisenä halua olla missään tekemisissä maanpetokselliseen verrattavan toiminnan kanssa. Neljänneksi, jokaiselle normaalille ihmiselle tulee Mv-lehden lukemisesta vain paha olo. Mv-lehteä lukevat ihmiset joilla on paha olo, ja jotka haluavat ruokkia sitä lisää. Luin joskus masennuksesta, että masentunut ihminen haluaa märehtiä masennuksessaan ja ruokkia sitä lisää. Juuri tästä varmasti Mv-lehdessäkin on kysymys. Masentuneet ihmiset luulevat monesti löytäneen masennuksestaan jonkinlaisen elämää suuremman totuuden jota terveet eivät pysty ymmärtämään. Siksi he haluavat ruokkia masennustaan ja pahaa oloa vain lisää ja vastustavat kaikkea normaalia.
Liikennemerkeissä ei ole ikinä edes ollut tarkoitus erityisesti osoittaa mitään sukupuolta. Ne ovat vain liikennemerkkejä joissa on tikku-ukkoja joiden tarkoitus on olla mahdollisimman selkeitä ja välittää viestinsä. Niiden ei ole ikinä ollut tarkoitus välittää mitään valkoisen heteromiehen sanomaa. Ihme juttu, jos liikennemerkeistäkin löydetään uhriutumisen aihetta.