One & Justice

Anonyymi

Nythän valopääkriitikot ovat keksineet, että Justice ei ollut kova albumi (bassotkin on kuulemma hiljaisella ja muuta sellaista, mitä tahnakorvakriitikko kuuli kaveriltaan ja kirjoittaa idariarvioonsa...).

Kuunnelkaa nyt saatanan urpot vaikka se One-sinkku, rutisevine soundeineen kaikkineen. Sitten pari muuta biisiä lätyltä.

Ja verratkaa genreen.

Kyllä on paska levy.

Saatanan mitään mistään tajuamattomat puupäät...

1

940

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Soundit ovat kolkot mutta se tekee siitä erikoisen albumin. Lähinnä minua ärsyttää biisien pituudet. Monet on venytetty liian pitkiksi. "The Frayed Ends of Sanity" on yksi huonoimpia thrash metalli -biisejä koskaan. Viikingihuudot ovat niin paskaa.

      On se silti Metallican 5. paras albumi. "To Live is To Die" ja "Dyers Eve" ovat bändin parhaat biisit. Nimibiisi sen sijaan on yksi puuduttavimmista. Myös tuo sinun palvomasi One on liian pitkä. "The Shortest Straw" kuulostaa teinitytön rääkäisyltä, liekö esiversio Cardi B -fanista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      20
      3774
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      24
      3169
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      2375
    4. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      2149
    5. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      22
      1990
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1642
    7. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      41
      1621
    8. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      32
      1512
    9. Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta

      Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava
      Luterilaisuus
      502
      1463
    10. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1424
    Aihe