Niskasen itku

Anonyymi

En olis uskonut, että joudun, 66 vuotiaana urheilun seuraajana, ikinä sanomaan suomalaisesta hiihtäjästä; häviä senkin saatanan valittaja Niskanen!

On herra nimittäin ainoa (kautta vuosikymmenten) joka on haukkunut; A) sukset (vaihtoi Rossignollit Fischereihin, eikä auttanut,) B) huollon (ei ne osaa koskaan)!

Harjoitellut enemmän kuin kukaan kaudelle 2020 mutta missä menestys?

15

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niskanen luulee olevansa suuri mestari, mutta kun ei ole, alkaa valittamaan ja selittämään.

      • Anonyymi

        Mutta kun Iivo nyt vaan sattuu olemaan se suurmestari. Ainoa Suomessa nykyhiihtäjistä, jos ei Kaisaa lasketa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta kun Iivo nyt vaan sattuu olemaan se suurmestari. Ainoa Suomessa nykyhiihtäjistä, jos ei Kaisaa lasketa.

        Iivo ei ole suurmestari. Hän on pelkkä keskinkertaisuus. Kaiken lisäksi Iivo on lapsellinen narisija. Jos kilpailu menee tavallistrakin huonommin, syy on aina suksissa, säässä tai jossakin muussa Iivosta riippumattomassa asiassa.

        Kaisa Mäkäräisen nimeä ei kannata edes mainita, jos puhutaan mestareista. Kaisa on luuseri, jonka olisi pitänyt lopettaa kilpaileminen monta vuotta sitten.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta kun Iivo nyt vaan sattuu olemaan se suurmestari. Ainoa Suomessa nykyhiihtäjistä, jos ei Kaisaa lasketa.

        Ehkä ne poikosten elkeet vois jäähä vähemmälle.


    • Anonyymi

      Jos osaa seurata lajia, näkee toki sen faktan, että suomalaiset ovat järestään liikkeellä huonosti luistavilla suksilla verrattuna kärkeen.

      Jos itkee, itkee aiheesta.

    • Anonyymi

      On suuren hiihtäjän myös osattava valita se oikea suksipari olosuhteiden mukaan. Niskanen ei nähtävästi osaa?!

    • Anonyymi

      hä hä hää. kitisijät, mites kävi Lahessa, taas

      ha haa hah, kiitti vielä enkklankniksi serviceä erityisesti.

      No, kitinä on kansan oikeus, karavaani kulkee haukkuivatko koirat vaiko eivät.

      Seinäpidolla ei tainnut hiihtää kukaan.

      • Anonyymi

        Oli pakko kehua huoltoa kun koko voiteluporukka vaadittiin vaihtoon (osittain Niskasen itkemisestä)!

        Onhan Niskanen kova hiihtäjä mutta kaikista ei vaan pidetä (siis vähän joka toinen tätä mieltä)! Esim. Myllylä taas nautti suosiota hyvin laajalti vaikka loppu meni päin helvettiä.

        No, annetaan Niskasen hiihtää, hän on siinä tosi hyvä kuten Nykänen lajissaan aikanaan.


      • Anonyymi

        Mitä, onko Lahti 2001 taas toistunut ?


    • Anonyymi

      ei nyt varsinaisesti kuulu tälle palstalle, mutta suomalaiset vihaavat sankareitaan, päinvastoin kuin norjalaiset:

      Norjan Hans Christer Holund yltyi kehuissaan uusiin ulottuvuuksiin.

      ”Iivo on yksi kaikkien aikojen parhaista perinteisen hiihtäjistä. Minuun tekee erityisen vaikutuksen se, että hän on niin vahva tärkeimmissä kilpailuissa. Olemme nähneet sen sekä MM-kisoissa että olympialaisissa”, sanoi Holund, joka viime talven MM-kisoissa Seefeldissä voitti vapaalla 50 kilometrin MM-kultaa hienolla soolosuorituksella.

      Näin se on kuulemma lausunut Hesarin Reposelle.

    • Anonyymi

      Mene ja näytä 66v miten kulkee. Älä pillitä jos ei toimi, mitä olet itse saanut aikaiseksi? Outo kannustushuuto ! Häviä perk.. Iso ihminen, miten kehtaat. Iänmyötä järki ei ainakaan kasva.

    • Anonyymi

      Juha Miedollekin riitti irvailijoita hiihtokaudella, nyt nämä samat ovat kilvan mielistelemässä "meidän Juhaa".

    • Anonyymi

      No ei voinut Iivo vinkua ainakaan suksia Lahdessa..... oli ihan superFischerit! non näitä vinkujiahan aina löytyy katsomosta....

    • Anonyymi

      Iivo on kunnon kundi. Hän ruoskii ensimmäisenä itseään epäonnistumisista. Palautetta saattaa joskus riittää toisillekin.

      Hän tietää, että hiihto on joukkuepeliä ja välineurheilua. Ryhmänä onnistutaan ja epäonnistumaan, vaikka valokeila kohdistuukin pelkästään hiihtäjään.

      Minun puolestani Iivo saa kilpailla niin pitkään kuin tahtoo. Pidän hänelle peukkuja tulevassa arvokisaputkessa MM-OK-MM.

    • Anonyymi

      Jos häviää, niin sukset pitää roimia saunan pesään ja sanoo notta son yks saatanan sama, olinko toinen vai viimmänen.

      Eikä alkoo Kitisemähän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      30
      4176
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      134
      4017
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      58
      3624
    4. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      22
      3463
    5. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3437
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3301
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      81
      2866
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2795
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      20
      2544
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2274
    Aihe