Webaston huolto

Minkälainen operaatio putsaushuolto. Voiko tehdä itse vai huollon heiniä kun sanovat että pitäis vuosittain huoltaa että ylipäänsä pysyy toimintavarmana. Kustannukset? (onko sama kuin uuden asennus???).
2759
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Huolloista tiedä,´mutta kannnattaa kesäisinkin käyttää kuukauden välein ja mulla ainakin toiminut hyvin (13v).

Äänestä

Jos kyse Ardic-lämmittimestä, joka on vakiona tdi:ssä, yhdellä pultilla kiinni lokarin reunassa, sen kun irroittaa, valahtaa lämmitinpönttö poikittain lokasuojan alareunan alapuolelle, jossa sitä on helppo ja hauska purkaa. Liekissä pyörivät osat kun kiilloittaa tai vaihtaa uusiin (n. 20 e), taas pelaa. Merkkiliike ottaa 200 e - 600 e siitä riippuen, paljonko osia sattuvat vaihtamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-99 mallissa kirjoitti:

Minkälainen operaatio putsaushuolto. Voiko tehdä itse vai huollon heiniä kun sanovat että pitäis vuosittain huoltaa että ylipäänsä pysyy toimintavarmana. Kustannukset? (onko sama kuin uuden asennus???).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu