Entisenä suurkuluttajana sitä miettii, miten on joidenkin ryyppyöiden jälkeen voinut päätyä omaan kotiin ja omaan sänkyyn, vaikka on yksin ollut liikkeellä vähän kauempanakin kotoa ja jossain vaiheessa filmi on mennyt ihan totaalisen poikki. Tiliotteissakaan ei ole näkynyt merkintöjä taksimatkoista eikä ylimääräisistä käteisnostoista.
Humaltuminen on täynnä mysteereitä
6
161
Vastaukset
- Anonyymi
Eteisen lattialta on eri kiva herätä ja miettiä millä perkeleen tuurilla sitä on näinkin pitkälle päässyt.
- Anonyymi
Oon myös miettinyt että jännä juttu kun ei välttämättä illasta muista mitään ja silti on löytänyt kotiin. Kotoa aina heräilee.
Ehkä pään GPS ja muisti toimii eri synapseissa aivoissa...- Anonyymi
Ja joskus herää jopa ihan yövaatteet puettuna omasta sängystä, vaikka on luullut, että olisi sammunut katuojaan tai pudonnut mereen.
- Anonyymi
Bah, muutaman kerran kotivessan lattialta naama harmaana heränneenä en noita aikoja jäänyt kaipaamaan, siirryinkin ihan itsekseni tissutteluun pääasiallisena tavoitteena maksimoida pullon hengestä kumpuava naatinnollisuus.
Pääsinkin tässä tavoitteessa jo aika pitkälle, en vaan ymmärtänyt riittävästi pitää samaan aikaan kehon terveydestä huolta riittävän pitkillä taukojaksoilla ja omakuntoutuksella, niin pääsi terveys repsahtamaan ennen aikaisesti.- Anonyymi
Tyypillinen alkoholistin loppukirin alku. Alkoholisti vetäytyy lopulta mielellään juomaan yksin, mökille tai vaikkapa autoon jonnekin metsäautotien päähän.
En tiedä johtuuko se pelosta että joku toinen juo viinat, vai onko se vaan tarve eristäytyä yksinäisyyteen loppukiriä varten. Norsuthan aavistavat kuulemma kuoleman tulon, ja vetäytyvät jonnekin yksin kuolemaan.
- Anonyymi
Kun muisti menee niin ei muista kuika on kotiin tullut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2454372Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1222822Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412582Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?861556Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1171498- 491219
- 851154
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En1841003- 45996
- 59993