kuinkahan paljon

naantalissa on huume, ja päihderiippuvaisia? kymmeniä ainakin on, varmaan yli sata.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tarkoitatko nyt ihan näitä perus Naantalilaisia vai myös Raisiosta tulleita. Jos mukana Raisiosta tulleet niin puhutaan yhteensä ainakin sadasta päihderiippuvaisesta.

Äänestä
  • Onneksi Naantalissa on korvaushoitola niin asia ei ollenkaan niin paha kuin voisi ajatella.

    Äänestä

entiset raisiolaiset ovat nyt,ja ikuisesti naantalilaisia. mikään paikkakunta ei heille asuntoa anna. naantali on myös päättänyt ottaa lisää raisiolaisia, raisio on jo tehnyt päätöksen , että häiriköille rakennetaan parakit.

Äänestä

kyllä ongelma on paha, jos sen katunäkymässä huomaa.

Äänestä
  • Päihderiippuvaistan määrä Naantalissa on suuri väkilukuun nähden. Johtunee varmasti siinä että täältä on helppo päihteitä hankkia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

naantalissa on huume, ja päihderiippuvaisia? kymmeniä ainakin on, varmaan yli sata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu