Aggressiivinen susikoira Riihikosken keskustassa

Anonyymi

Vanhempi naishenkilö ulkoiluttaa Riihikosken keskustassa isoa mustanharmaata susikoiraa, joka jalkakäytävällä tekee hyökkäysliikkeitä jopa ohiajavia autoja kohtaan. Kannattaa kiertää kaukaa kyseinen henkilö ja luonnevikainen rakki. Toisaalla asuessaan nainen piti koiraansa aidatulla piha-alueella. Ilman aitaa aggressiivisesti haukkuva rakki olisi hyökännyt talon vierestä ohikulkevien, tiellä ajavien kävelijöiden ja pyöräilijöiden kimppuun. Teräaseellako ihmisten olisi syytä varustautua, jos tuo rakki joskus pääsisi irti?

9

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaa koiranulkoiluttajaa taisin katsella yhtenä päivänä? Nainen pysähtyi ja piteli koirasta kiinni, kun ajoin autolla ohi. Koiran teki varmasti mieli rimpuilla itsensä auton alle.

    • Anonyymi

      Eiköhän se ensimmäinen onnistunut hyökkäyskerta jää myös viimeiseksi, joten ...

    • Anonyymi

      Taitaa koira olla vaan peloissaan. Olisko nyt aika päästää näistä "haukkuva koira on aggressiivinen" stereotypioista irti.

      • Anonyymi

        Ei haukkunut, mutta tekee hyökkäysliikkeitä! Onko sitten peloissaan?


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Turvallisuuriski on nyt Corona. Koeta nyt rauhoittua älä pelkää koiraa tai mummelia. Eikö tässä tilanteessa pitäisi pysyä kotona eikä kytätä mummelia koiraa ulkoiluttamassa. Eihän se koira ole vielä purrutkaan sinua, joten lopeta kitinä keskustelupalstalla. On muutakin pelkäämistä tällä hetkellä. Voit joutua Coronan uhriksi tai koiran uhriksi. Relaa nyt!


    • Anonyymi

      Ei ole olemassakaan rotua "susikoira" joten eipä syytellä asiattomilla rotusanoilla rotua kuin rotua.

    • Anonyymi

      Luulen, että koiralla on vain kova autoilukuume, koska on vasta 17 vuotias eikä saanut poikkeusluvalla ajokorttia. Pihalla kuitenkin odottaa valmiina vuoden 1974 Opel Ascona. Kannattaa viedä sitä ajelulle erilaisilla autoilla, niin hänen harmituksensa vähän laantuu.

    • Anonyymi

      Kyllä näillä kylillä pittää kunnon vahti olla. Jotakin nyt vaan harmittaa, kun ei uskalla puskiin mennä kyyläämään, mitä naapurissa tapahtuu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      275
      45872
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      51
      11460
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      233
      11038
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      39
      9840
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      90
      8678
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      287
      6738
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      2
      3549
    8. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      3
      3440
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      25
      3163
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      4
      3023
    Aihe