Voiko ihminen muuttua?

Pisti miettimään tämä uutinen. Koetko itse muuttuneesi elämäsi aikana? Onko se tapahtunut ns. itsestään vai päättämällä?

https://www.evermind.fi/voiko-ihminen-muuttua-jos-vain-paattaa-niin/
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Olen muuttunut elämänkokemuksen myötä. Virheistä oppinut ja kokemuksen kautta ymmärrän paremmin monia asioita. Perustemperamentti on silti sama, vaikkakin esimerkiksi ujoudesta olen osittain pystynyt opettelemaan eroon.

Äänestä
  • itse taas päätöksen myötä. tosin olin silloin lapsi kun muutin tapani peruskouluni alkuaikoina.

    Äänestä

Onks tää aloitus joku lasten tiedekysymys?

Äänestä

Minä menen kohta hakkaamaan ihmisiä.

Ei huolta normaalit, vain toimittajat ovat vaarassa.

Äänestä

Joskus "eristäydyn ihmisrodusta" siksi koska he ovat julmia, tyhmiä ja vastuuttomia. luonto ja eläimet kärsivät ihmisten takia. ihmiset ovat välittämättä mahdollisuudesta muuttua, näin puhun avoimesti. taidan olla hyvin kehittynyt ihminen joka näkee maailman mitä jotkut taas eivät. en sano ettet sinäkin tai kukaan muukaan. luulen ettei ihmisrotu koskaan muuta tapojaan.

Äänestä
  • Ajattelen samoin kuin sinä. Eläinten kärsimys suututtaa ja surettaa. Kumpa ihmisiä ei olisi koskaan tullut, maapallo olisi ollut hieno paikka eläimille elää elämäänsä ilman ihmisiä. En myöskään usko, että ihmiset muuttuvat. Ihminen on julma eläin, poikkeuksia lukuunottamatta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ajattelen samoin kuin sinä. Eläinten kärsimys suututtaa ja surettaa. Kumpa ihmisiä ei olisi koskaan tullut, maapallo olisi ollut hieno paikka eläimille elää elämäänsä ilman ihmisiä. En myöskään usko, että ihmiset muuttuvat. Ihminen on julma eläin, poikkeuksia lukuunottamatta.

    niinpä

    Äänestä

Eihän se epäkelvoissa ympäristöissä millään onnistu. Ensin on taisteltava itselleen suojabunkkeri. Sen pitää olla "ydinsodan" kestävä.
Tiedän, että sellasen rakentaminen voi kestää 30 vuotta. Tiedän koska olen joutunut sellaisen rakentamaan. Silti se vaatii yhä jokapäiväistä huoltoo ja tilkitsemistä.
Yhteiskunnassamme on myös parapsykologiaa käyttäviä voimia. Lääkintöhallitus ei tiedä eikä voi tarjota niihin apua, koska näitä ei edes uskota olevan.
- veteraani partisaani -

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pisti miettimään tämä uutinen. Koetko itse muuttuneesi elämäsi aikana? Onko se tapahtunut ns. itsestään vai päättämällä?

https://www.evermind.fi/voiko-ihminen-muuttua-jos-vain-paattaa-niin/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu