3,4 miljoonaa tollolootaa ja lexusta pärnäsen pajalle bensavuotojen takia hehheheee
T.Köfffff
T.Köfffff
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Eipä ole terot tuota huomanneet ollenkaan ymmärrettävästi-arka-asia niille.
Vuotaahan se bensa kun tankin kobesteeliin ruostuu reikiä.
Toyota ei yllätä, ihan vakio juttua, että vaarallisia vikoja joudutaan paikkailemaan huonon suunnittelun ja halpojen osien takia. Sääli vaan kun näistä tulipaloista ja onnettomuuksista tulee todella kalliita omaisuus tappiota ja joka henkiä vieviä onnettomuuksia. Toyota vetele lavealla pensselillä ja rapatessa roiskuu kun vain myynti ja dollarit kiiluu silmissä.
Ei ole tullut takaisin kutsua, terveisin hajonneen skoodan omistaja.
Omapoika yrittää peitellä ja kääntää huomion pois Toyotan isoista ongelmista, huonosti menee..
Audi-kuljettaja aloitti ristiretken VV-Auto Groupia vastaan – ”En voi sietää tätä epäoikeudenmukaisuutta"
Tero Salosen ja ilmeisesti satojen muiden Audeissa on ongelmia mäntien kanssa. Maahantuoja ei halua korvata vikoja autoista.
Tilaajille
Tero Salosen Audi A5 seisoo turkulaisen autoliikkeen pihalla.
Tero Salosen Audi A5 seisoo turkulaisen autoliikkeen pihalla. (KUVA: Tero Salosen Facebook)
Jose Riikonen
Julkaistu: 29.5.2015 10:09
Tero Salosen Audi A5 seisoo turkulaisen autoliikkeen pihalla. Auton kylkeen on teipattu tarra, joka sanoo: ”Tämä Audi polttaa öljyä noin 4 l/1000 km. Koneremontti tulee maksamaan min. 6 500 e. Maahantuoja kieltäytyy korvaamasta valmistusvirhettä.
Ja miksi sakasalaisessa autossa ei jakoketjut kestä? Viimeisin iltalehdessä jossa juuri oli vaihdettu mutta silti levis?
Toyota ei vuoda bensaa. Säästynyt polttoaine vain tulvii tankista yli.
Juu, sitä se itsetankkaus teettää. Hehee!!!
Aika hurjaa että Toyotan tehdas hoitaa mahdolliset takaisinkutsu-takuut yli kymmenen(10)vuotta vanhassa Toyotassa!?!?
Se on otettu hinnassa jo aikanaan huomioon.
Ei se ole vuotoa, vaan sen bensan kuuluukin vuotaa pikkasen moottoriin päin, ja kun se on niin pientä sekin vuoto niin se ei mene skoda ja audi miesten kupoliin.
pärnäsen korjaamolle molle molle molle
Hyvä, että joku vastaa tuotteistaan. Se on meidän kaikkien etu.
Ilmeisesti viranomaisten määräys taas ja Toyota tapansa mukaan salannut ja piilotellut ongelmia viimeiseen asti.
Niin tarkoitit kai VolksVagen, huijauslastutehdas.
Kyllä se on tuhnun tapa toimia salailla ja piilotella kunnes viranomaiset puuttuvat.
Joko C-HR:n halkeilevat tankit on teipattu jesseteipillä?