Sain kierrätetyn skannerin/tulostimen Canon Pixman mutta siinä ei tullut asennus CD:tä , joten voiko sitä käyttää uusi omistaja ollenkaan? Miten sen voi saaada toimimaan omassa läppärissäni?
Toimiiko kierrätystulostin/skanneri ilman asennus CD:t?
11
241
Vastaukset
- Anonyymi
Kytke piuhalla läppäriin ja katso tunnistaako Windows ollenkaan sitä.
- Anonyymi
Ubuntussa toimii, windowsissa ei.
- Anonyymi
Katso onko Canonin tuessa ajureita laitteelle käyttöjärjestelmääsi. Windowsia tietysti lähinnä koskee tämä. Linuxissa selviää helpoiten kokeilemalla ja googlaamalla muiden kokemuksia.
- Anonyymi
Muistelin aikaa kun itse käytin Wintooosaa niin ei toiminut edes peliohjain oikein ellei ollut asennuslevyä ensin käytänyt.Hyvä jos tilanne on muuttunut parempaan suuntaan.
- Anonyymi
Canonilta löytyy hyvin tukea Linuxille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Canonilta löytyy hyvin tukea Linuxille.
Kävin Canonin sivuilla ja tulin ihan toisenlaiseen päätelmään. Katsokaas muutkin.
- Anonyymi
Ikivanhoilla asennus CD:llä tuskin on mitään virkaa.
- Anonyymi
Tärkeämpi kysymys onko se edes ehjä usein kierrätetty = rikki
- Anonyymi
Kokeilemalla selviää, tuskin muuten.
- Anonyymi
Saatat löytää ohjaimet Canonilta, ellet käytä windows kymppiä.
Ja jos käytät niin tämä auttaa, mutta se maksaa:
https://www.hamrick.com Avaaja: Mene Canonin nettisivulle ja sieltä saat ladattua ilmaiseksi niiden ajurit ja ohjelmiston.
Sitä kautta kannattaa muutenkin ladata vaikka olisi asennus-CD koska netin kautta saat aina uusimmat versiot.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163381
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit202076En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321865- 181861
- 821778
- 261572
- 291430
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91384Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361377Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111324