Kannabis on portti kovempiin aineisiin

Anonyymi

Kannabis on portti kovempiin aineisiin!
Usko tai älä, mutta nähty on!

Kannabiksella ei ole mitään sellaista vaikutusta mikä saisi haluamaan kovempia aineita.

Kun sama diileri joka myy kannabista myy myös kovempia niin siinä se todellinen syy on.
Siksi jos kannabiksen erottaa huumeista niin kovien käyttö kääntyy laskuun.
Jopa sallivassa Hollannissa käytetään vähemmän kovia huumeita kuin Suomessa, kun otetaan asukasluku huomioon. Siis asukaslukuun suhteutettuna.

12

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kahvi , tupakka, alkoholi. kun jollain näistä aloittaa niin loppua ei nävy!

      • Anonyymi

        Juu, suck niin se on.


    • Anonyymi

      Tuskin tämän palstan kirjoitfajat lähtevät kokeilemaan.Meitä jo ikä suojelee. - Mkr.

    • Anonyymi

      80 on taas expertti - jopa kannabiksessa. "Nähty on". HAHHAH.

      • Anonyymi

        Varmaan 4-kymppisistä aloittaja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Varmaan 4-kymppisistä aloittaja.

        Aloittaja on aivan oikeassa, useimmat ovat aloittaneet kannabiksesta ja päätyneet myöhemmin jopa Hota-pulvereihin.


    • Anonyymi

      teillä ei niiku yhtään käy mielessä että ehkä teidän opetus huumeista nuorille on väärä. Olen itse käyttännyt kannabista ja tuolloin ajattelin että hei jos kannabis on tämmöistä niin varmaan ne muutkin huumeet......no ei olleet ovat täysin eri maailmasta jos vertaa kannabikseen ja vievät oikeesti nopeesti mennesään. joten LOPETTAKAA! sanominen nuorille että kannabis on huume niin tästäkin ongelmasta säästyisi, etthän te tupakkaa kutsu huumeeksi vaikka se sisältää useita aineita jotka vaikuttaa aivojen toimintaan, kannabis on kasvi joka sisätää aivoihin vaikkutavia aineita.

      • Anonyymi

        Jaa, korviinko se vaikku sitten menee.?
        Siksiköhän sitä kutsutaan korvavaikuksi, vai mitäh´´´


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jaa, korviinko se vaikku sitten menee.?
        Siksiköhän sitä kutsutaan korvavaikuksi, vai mitäh´´´

        sun kommenttis meni nyt ihan ohi oistko ystävllinen ja selventäisit?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        sun kommenttis meni nyt ihan ohi oistko ystävllinen ja selventäisit?

        No mutta,,,,edellisessähän lukee, että aivoihin tulee vaikkutavia , tavia en tiedä mitä se on, mutta vaikku on,... pyrsk 💦 👀👀
        "sytyttikö jo" kysyi kiltti Kronplummi 👏


      • Anonyymi

        Vaikkutavi lähtee korvasta yleensä korvakynttilällä, ja hätätilassa voi käyttää vaikkapa vanupuikkoa, ei kuitenkaan suositella sukkapuikon käyttöä, virkkuukoukusta puhumattakaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vaikkutavi lähtee korvasta yleensä korvakynttilällä, ja hätätilassa voi käyttää vaikkapa vanupuikkoa, ei kuitenkaan suositella sukkapuikon käyttöä, virkkuukoukusta puhumattakaan.

        Jaa, mä kun aattelin korvamatoa sitä houkuttamaan, vai käviskö korvakuulo hiljaa laulettuna? Se kun siihen korvan lehelle tulis kuunteleen, sais nopsaan siepattua sen taviksen!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7111
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7063
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      109
      6168
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5205
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      17
      3477
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe