Jehouvaisuus ja AA-lahko

Anonyymi

Saako kuulua kumpaiseenkiin ja saarnata oppeja ristiin?

6

125

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä vain , jos olet skitsofreenikko!
      Muutoin ei!

    • Anonyymi

      mitä sulla olisi mielessä kirjota niin pääset pulmastasi

    • Anonyymi

      Kyllä saa kuulua,mutta AA ssa ei ole viisata saarnata mistään uskonnosta.AA on vain yhden asian liike.

    • Anonyymi

      Jos olet juoppo alkoholist etkä pääse eroon jehovauskossa juomisesta niin voitkokeilla joa halu raitistua löytys AA-Ryhmistä Ei AA ole kiinnostunu Menneisyydestäsi vaan miten voisit olla tänään juomatta. kyllähän joka seurakunnassa juoppoja riittää. mutta koitappa olla tänään selvinpäin niin siinä voi juopolla olla tekemistä.AA on antannu tuhansille etsille juopoille raittiin päivän vain päiväkerralaan.älä tee raitius lupauksia kenelekään kun ne aina kaatuvat. yritä olla päivä kerralaan juomatta vaikka olisit entinen jehovan todistaja. terv tuoa hesasaki varmaa 150 ryhmää. on kiva kiertää eri ryhmiä ennen kiersit kaikki kapakat sisäpuolelta ala nyt kietää eri ryhmiä varmaan pääset alkuun.

      • Anonyymi

        Sanotaan, että AA riippuvuudesta vieroittuminen on paljon vaikeampaa kuin alkoholista.
        Pitäneekö paikkansa?


    • Anonyymi

      aa riipuvainen on aina oikella tiellä jos on halu lopttaa ryyppäminen alholista oli helpo päästä eroon mutta miksi pitäs aa-ryhmistä päästä eroon . kyllä aina 1 selvä päivä on parenpi kun humala päivä jokainen sen tietää jos haluaa olla rehelinen itseleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      172
      6293
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1744
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1528
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1280
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      962
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      32
      879
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      97
      856
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      809
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      231
      775
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      759
    Aihe