Hyvä operaattori?

Minulla on telia operattorina ja ei oikein toimi. Katkeillut koko olemassaolonsa ajan, enkä pysty sillä kirjautumaan almamediaan enkä luomaan omia sivuja enkä oikein mihinkään keskusteluunkaan. Telia tv:kin on ihan surkea ja samoin asiakaspalvelussa on täysiä idiootteja, jotka eivät ymmärrä suomen kieltä, että jos haluyaa jonkun maksullisen kanavan poikki, niin parin kuukauden päästä huomaa että se perkeleen kanava ei ole laitettu poikki ja laskuttaavat siitä ja kun ilmoittaa että se piti laittaa poikki, niin siellä sanotaan että siihen on jokin irtisanomisaika. Jonkin aikaa joutuu vielä suomessa asumaan, niin olisi ihan kiva vaihtaa sinä aikana ihmisten kanssa ajatuksia muuallakin kuin tällä palstalla. Täällähän on aika hiljaista. Onko ehdotuksia hyvistä operaattoreista. Aikeissa hankkia tämän paskatelian rinnalle jokin toinen, jolla pääsee jonnekkin. Teliaa pitäisi vissiin reklamoida kirjepommilla jos siellä ilmenee joitain väärinkäytöksiä, sillä nämä ongelmani vaikuttavat hieman sellaisilta. :D

5

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hanki Prepaid kortti Elisa, DNA operaattoreilta niin voit testata toimivuuden ilman varsinaista tilausta.

    • Anonyymi

      Näkyy aikalailla riippuvan siitä missäpäin Suomea asut liittymienkin toiminta. Itse asun yliopiston ja sairaalan vieressä eikä Telia toimi yhtään. DNA ja Elisa toimivat hyvin.

      Oma kokemukseni on kuitenkin se, että Telian asiakaspalvelu on näistä kolmesta ainoa joka toimii. Yhteyden saa puhelimellakin nopeasti ja jos tietää oikean numeron myös ilmaiseksi. Lisäksi chat on nopea. DNA on aina tukossa eikä jopa tunnin odottelu jos joutuu soittamaan kiinnosta. Eikä chatiin pääse kuin tuurilla ja jos pääset ei asian hoito välttämättä onnistu kun "asiakaspalvelija" ei tiedä mistään mitään.Lisäksi DNA vastaa viesteihin todella hitaasti versus Elisa.

      Elisasta on henkilökohtaisesti huonot kokemukset reklamaatiotapauksen hoidosta joten vaikka liittymä toimii ja tarjouksetkin saa hyvään hintaan en periaatteesta ota heidän palveluita.

      Eli asiakastyytyväisyys ajaa joskus liittymän toimivuuden edelle!

      • Anonyymi

        Harvoinpa tuota asiakaspalvelua edes tarvitsee eli ihan yhdentekevää miten se toimii..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Harvoinpa tuota asiakaspalvelua edes tarvitsee eli ihan yhdentekevää miten se toimii..

        Jos pelkkä karvahattuliittymä on käytössä niin ei sitä tarvitsekaan. Jos taas kaikki palvelut, yrityksen ja omat on kyseessä kyllä sillä on väliä miten se toimii.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos pelkkä karvahattuliittymä on käytössä niin ei sitä tarvitsekaan. Jos taas kaikki palvelut, yrityksen ja omat on kyseessä kyllä sillä on väliä miten se toimii.

        Yrityksissä kyllä mutta kotikäytössä ei pahemmin tarvitse asiakaspalvelua. En ole ainakaan minä tarvinnut vuoteen ellei sitten ole liittymän vaihto edessä ja kyselisin tarjouksia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      46
      3550
    2. 38
      3032
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      147
      2867
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      72
      2343
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      42
      1807
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      87
      1588
    7. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      67
      1114
    8. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      82
      1071
    9. Nainen, koska nähtiin viimeksi

      Mikä päivä? Tarkemminkin voit kohtaamistamme kuvailla. 🤗
      Ikävä
      51
      1056
    10. Miten tällaista voi tapahtua

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kaksi-kuollut-liikenteessa-virroilla/9241442 Miksi tällainen on tapahtunut?
      Virrat
      41
      895
    Aihe