Minulla on telia operattorina ja ei oikein toimi. Katkeillut koko olemassaolonsa ajan, enkä pysty sillä kirjautumaan almamediaan enkä luomaan omia sivuja enkä oikein mihinkään keskusteluunkaan. Telia tv:kin on ihan surkea ja samoin asiakaspalvelussa on täysiä idiootteja, jotka eivät ymmärrä suomen kieltä, että jos haluyaa jonkun maksullisen kanavan poikki, niin parin kuukauden päästä huomaa että se perkeleen kanava ei ole laitettu poikki ja laskuttaavat siitä ja kun ilmoittaa että se piti laittaa poikki, niin siellä sanotaan että siihen on jokin irtisanomisaika. Jonkin aikaa joutuu vielä suomessa asumaan, niin olisi ihan kiva vaihtaa sinä aikana ihmisten kanssa ajatuksia muuallakin kuin tällä palstalla. Täällähän on aika hiljaista. Onko ehdotuksia hyvistä operaattoreista. Aikeissa hankkia tämän paskatelian rinnalle jokin toinen, jolla pääsee jonnekkin. Teliaa pitäisi vissiin reklamoida kirjepommilla jos siellä ilmenee joitain väärinkäytöksiä, sillä nämä ongelmani vaikuttavat hieman sellaisilta. :D
Hyvä operaattori?
5
247
Vastaukset
- Anonyymi
Hanki Prepaid kortti Elisa, DNA operaattoreilta niin voit testata toimivuuden ilman varsinaista tilausta.
- Anonyymi
Näkyy aikalailla riippuvan siitä missäpäin Suomea asut liittymienkin toiminta. Itse asun yliopiston ja sairaalan vieressä eikä Telia toimi yhtään. DNA ja Elisa toimivat hyvin.
Oma kokemukseni on kuitenkin se, että Telian asiakaspalvelu on näistä kolmesta ainoa joka toimii. Yhteyden saa puhelimellakin nopeasti ja jos tietää oikean numeron myös ilmaiseksi. Lisäksi chat on nopea. DNA on aina tukossa eikä jopa tunnin odottelu jos joutuu soittamaan kiinnosta. Eikä chatiin pääse kuin tuurilla ja jos pääset ei asian hoito välttämättä onnistu kun "asiakaspalvelija" ei tiedä mistään mitään.Lisäksi DNA vastaa viesteihin todella hitaasti versus Elisa.
Elisasta on henkilökohtaisesti huonot kokemukset reklamaatiotapauksen hoidosta joten vaikka liittymä toimii ja tarjouksetkin saa hyvään hintaan en periaatteesta ota heidän palveluita.
Eli asiakastyytyväisyys ajaa joskus liittymän toimivuuden edelle!- Anonyymi
Harvoinpa tuota asiakaspalvelua edes tarvitsee eli ihan yhdentekevää miten se toimii..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Harvoinpa tuota asiakaspalvelua edes tarvitsee eli ihan yhdentekevää miten se toimii..
Jos pelkkä karvahattuliittymä on käytössä niin ei sitä tarvitsekaan. Jos taas kaikki palvelut, yrityksen ja omat on kyseessä kyllä sillä on väliä miten se toimii.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos pelkkä karvahattuliittymä on käytössä niin ei sitä tarvitsekaan. Jos taas kaikki palvelut, yrityksen ja omat on kyseessä kyllä sillä on väliä miten se toimii.
Yrityksissä kyllä mutta kotikäytössä ei pahemmin tarvitse asiakaspalvelua. En ole ainakaan minä tarvinnut vuoteen ellei sitten ole liittymän vaihto edessä ja kyselisin tarjouksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain38212584Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2685520Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2324046Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2642999Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov192060Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191884Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks321197Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina168968Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273925No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74812
