Kevät on siivoamisen aikaa.

Nyt vois viedä turhat romut kierrätykseen. Ja koifienulkoiluttajat vois kerätä koirankakat muovipussiin.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suurin osa koiran ulkoiluttajista kerääkin mutta sitten on näitä jotka ei kerää, antavat koiran tehdä kökkäleensä toisten talojen seinän viereen, me on lopetettu oman talon seinän vierestä kökkäkeiden keräämisen, tarpeeksi kun niitä tulee niin koira ei enää siihen tule tarpeitaan tekemään!

Äänestä

Ei ne oikein kukaann huoli nykyään enää romuja, eikä mitään kierrätys tavaraakaan, tahtoo olla jo loppuun kierrätettyjä.

Äänestä

Nykyään kaikki tavara on niin huonoa, ettei se kestä kierrätystä.

Äänestä
  • Ei kaikki tavara ole huonoa. Minulla on hyvääkin tavaraa, jota voi laittaa myyntiin kirppispöydälle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt vois viedä turhat romut kierrätykseen. Ja koifienulkoiluttajat vois kerätä koirankakat muovipussiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu