Tänään oli taas kirkkokadun mäessä joku mersu töräyttänyt mäen liian pitkäksi, oli pysähtynyt siihen leikkipuiston aitaan. Paikalla poliisi, paloauto ja pari lanssia sekä jumalaton määrä uteliaita. Tietääkö joku enemmän tapauksesta?
Sataman ulosajo
Anonyymi
1550
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mersu hinattu nyt sinne tullin parkkikselle...
Alustava tieto on sairaskohtaus. Kuski oli vahempi herrasmies.
Herrasmies ei aja humalassa
Mikä sairaskohtaus näkyy alkometrissä?
Ihme ettei kaupunki saa siihen minkäänlaisia hidastetolppia jos jostain syystä auto sieltä kirkkokadulta tulee holtittomasti. Eihän tästä ole pitkä aika kun joku nainen laski autolla sieltä puuta päin.
Tänäänkin leikkipuistossa lapsia ja mersu oli pysähtynyt vasta leikkipuiston aitaan. Onkohan tässäkin paikassa tapahduttava ensin jotain pahempaa ennen kun toimitaan!
Maailma on täynnä vaaroja!
Näinhän se on mutta kyllä vaarojakin pystytään vähentämään
Kaasu ja jarru olivat menneet sekaisin kuskilla. Ei mitään ihmeellistä. Vahinkoja sattuu. Hyvä ettei käynyt kellekään mitään.
Niin ne voi humalassa mennä
Olis vain liikkunut jalan tai suksilla😂
Eihän tässä kaupungissa uskalla suksilla liikkua, voi joutua raivon kohteeksi.
Rattijuoppohan se taas oli asialla!
Mistä niin päättelet?
Jos uutisessa lukee rattijuoppo niin on se uskottava. Varmaan joku urheilumies ,mut ei moottoriurheilumies?
Se on kauheeta se sellanen hurjastelu, ei saa kaasua painaa risteyksessä vaineen. Juonitaan ja jeesustellaan vaan asialle eli miksi auto pääsi alueelle, sen mahdostajalle ei tehdä mitään. Päätä syvemmälle perseseen ja sormet ristiin kuten tässä kylässä on ennekin tehty, saipan pelissä lihis kaikilla täytteillä paitsi ei sinappia, ketsuppia, valkosipulia eikä kurkkusalaattia, jooh.