Sataman ulosajo

Tänään oli taas kirkkokadun mäessä joku mersu töräyttänyt mäen liian pitkäksi, oli pysähtynyt siihen leikkipuiston aitaan. Paikalla poliisi, paloauto ja pari lanssia sekä jumalaton määrä uteliaita. Tietääkö joku enemmän tapauksesta?
1550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Mersu hinattu nyt sinne tullin parkkikselle...

Äänestä

Alustava tieto on sairaskohtaus. Kuski oli vahempi herrasmies.

Äänestä
  • Herrasmies ei aja humalassa

    Äänestä

  • Mikä sairaskohtaus näkyy alkometrissä?

    Äänestä

Ihme ettei kaupunki saa siihen minkäänlaisia hidastetolppia jos jostain syystä auto sieltä kirkkokadulta tulee holtittomasti. Eihän tästä ole pitkä aika kun joku nainen laski autolla sieltä puuta päin.
Tänäänkin leikkipuistossa lapsia ja mersu oli pysähtynyt vasta leikkipuiston aitaan. Onkohan tässäkin paikassa tapahduttava ensin jotain pahempaa ennen kun toimitaan!

Äänestä
  • Maailma on täynnä vaaroja!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Maailma on täynnä vaaroja!

    Näinhän se on mutta kyllä vaarojakin pystytään vähentämään

    Äänestä

Kaasu ja jarru olivat menneet sekaisin kuskilla. Ei mitään ihmeellistä. Vahinkoja sattuu. Hyvä ettei käynyt kellekään mitään.

Äänestä
  • Niin ne voi humalassa mennä

    Äänestä

Olis vain liikkunut jalan tai suksilla😂

Äänestä
  • Eihän tässä kaupungissa uskalla suksilla liikkua, voi joutua raivon kohteeksi.

    Äänestä

Rattijuoppohan se taas oli asialla!

Äänestä
  • Mistä niin päättelet?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mistä niin päättelet?

    Jos uutisessa lukee rattijuoppo niin on se uskottava. Varmaan joku urheilumies ,mut ei moottoriurheilumies?

    Äänestä

Se on kauheeta se sellanen hurjastelu, ei saa kaasua painaa risteyksessä vaineen. Juonitaan ja jeesustellaan vaan asialle eli miksi auto pääsi alueelle, sen mahdostajalle ei tehdä mitään. Päätä syvemmälle perseseen ja sormet ristiin kuten tässä kylässä on ennekin tehty, saipan pelissä lihis kaikilla täytteillä paitsi ei sinappia, ketsuppia, valkosipulia eikä kurkkusalaattia, jooh.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tänään oli taas kirkkokadun mäessä joku mersu töräyttänyt mäen liian pitkäksi, oli pysähtynyt siihen leikkipuiston aitaan. Paikalla poliisi, paloauto ja pari lanssia sekä jumalaton määrä uteliaita. Tietääkö joku enemmän tapauksesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu