Ollaanko huolissaan?

Sairaalassa osastoja kiinni? 2 ainaskin. Kuonokopat hoitajajien naamalla. Vain sukulaiset pääsee? Miksi ei tiedoiteta?!
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ne pelaa siellä koronaa porukalla se on hyvä peli!! eristykseen ei päästetä edes sukulaisia jos on tarttuvaa tautia nehän veisi sitä mennessään joka paikkaan !!

Äänestä

Kuvitteleeko joku, että jos käytännössä jokainen nuha käsitellään Mahdollisena virustartuntana, että erilaisia varotoumenpidetilanteita ei syntyisi tasan joka kylällä ja joka päivä tällä hetkellä?

Varmasti on meilläkin tiloja sairaalassa joihin epäselviä tilanteita laitetaan ja toivottavasti niihin menee jokahoitaja ja omainen maski naamalla ja kumihanskat kädessä.

Mutta mitä tiedottamista siinä on jos tupakin päästä ei kuitenkaan nouse savua?

"Tänäänkin (kuten kaikkina päivinä aikaisemminkin sairaalan perustamisesta lähtien) ovesta tuli sisään useita nuhapotilaita erilaisilla oireilla. Tilanteita selvitetään annettujen (THL) ohjeiden mukaisesti ja jos jotain löytyy siitä kerrotaan erikseen."

Tälläisiä tiedotteitako pitäisi tulla..

Äänestä

Siellä on noro-virusta liikkeellä, mikä on perusterveellä paljon koronaa ikävämpi tauti.

Äänestä
  • Sairaalan 2-osastolla oleville huonokuntoisille vanhuksille myös noro erittäin vaarallinen tauti. Enpä kadehdi osaston hoitajia, kovilla ovat - niinkuin yleensäkin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sairaalan 2-osastolla oleville huonokuntoisille vanhuksille myös noro erittäin vaarallinen tauti. Enpä kadehdi osaston hoitajia, kovilla ovat - niinkuin yleensäkin.

    Jämsässä ihan hyvä sairaala .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sairaalassa osastoja kiinni? 2 ainaskin. Kuonokopat hoitajajien naamalla. Vain sukulaiset pääsee? Miksi ei tiedoiteta?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu