Näköjähän hotelli varpun omistajahan exmcmongolsin presidentti teemu suomi mieshän huiputtahan kaikkii pakko olla jossain kusetuksessa nytkin mukanahan
Exmcmongols
Anonyymi
217023
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
No katohan, niinpä onkin Jontte!
Hyvä MC Mongols.... Hotelli Varpu saattaa olla lyhytikäinen?
Mikä ja missä on Hotelli Varpu?
Kuukleta hyvä ihminen, kuukleta.
Kuukletin ja selvisi että se on entinen hotelli Herttua Kerimäellä. Toivottakaamme sille pitkää ikää!
Passooha sitä toevoja, er assii vuan totteuttuuko toeveet.
Toivon todella, että onnistuisi. Mutta realismi?
Konkkaan mennöö jontte massit halajaa ittellensä taitahan kiviä taskuunsa saaha vaan korona olut juopi vaan
Eiköhän toi sisällä coverbisneksen lisäksi ties mitä?
Vieläkö jengi pyörittää tätä "hotellia"?
Mikä mcmongols?
Ikinä kuullukkaan.
En tiiä kuka omistaa, mutta kävin viikonloppuna siellä vessassa ohikulkiessani, ja olin ainut "asiakas". Portimo kyllä kertoi, että kesäkuu meni oikein hyvin ja nytkin yöpyjiä on paljon!? Kuulemma käyttävät tien toisella puolelaa olevaa (siivoamatonta) uimarantaakin. Miten mahtaa olla??
Tää Teemu taitaa olla oikein sanaSeppo, ei kestä minkään puheensa takana. Monelle pienyrittäjälle pystyssä joilta tilannut urakointia. Nythän tää pariskunta vielä otti ja laitto lusikat jakoon... Mahtaa Suomi kohta köllötellä yksin hotelli varpun ”kylpylässä”.
Kokeilin varata hotellista 54 huonetta kahdeksi viikoksi ja tämä olisi onnistunut, ei mahda kovinkaan ruuhkaa olla yöpyjistä aamupalalla 😂
Hieno paikka olisi oikealle ja rehelliselle yrittäjälle! Toivotaan, että sellainen löytyy.
Tuon jo arvasi et miten käy.... Joka Savonlinnan seudulle tulee ja aikoo yöpyä hotellissa, niin eiköhän etsi ensisijaisesti huonetta kaupungin keskustan alueelta... eikä kerimäen korvesta.
Onkohan huoneita tai rakennuksia edes tuunattu.... kävin vuosia sitten ja päätin silloin etten toista kertaa siihen rakennukseen astu.... Huone maksoi liki saturaisen ja oikeampi hinta olisi ollut 15 euroa. Miettii et kun esim. berliinissä saa huoneen uudesta holiday inn ketjun hotellista 60 eurolla.... ja on kaikki viimeisen päälle uutta.
Sillon kun näin uutisen et joku jatkaa herttuan tiloissa ni aattelin et miten kukaan voi saada tollasella paikalla hotellia pyörii. Mut aika näyttää....
Hah hah haa...
Huijari on tämä mies. Ei kannata kenenkään hänen kanssaan tehdä mitään yhteistyötä. Laskut jättää maksamatta ja kusettaa kaikkia minkä kerkeää. Ei liene hotelli kovin pitkäikäinen.
Kirveltääkö silmässä???
Onko sulla kenties ihan henkilökohtaista tuntemusta? Jos ennen on ollut jotain ongelmia, ei tarkoita että nykyään olisi. Kannattaa miettiä hieman mitä puhuu sosiaalisessa mediassa :)
Ei oo ihan puhtaat jauhot pussissa ja palkat jättää maksamatta henkilökunnalle.
Äkkiseltään voisi kuvitella että hyvä että joku edes pyörittää hotellia mikä olisi muuten tyhjillään, olipa jengipomo tahi pappi!! Kesällä käytiin syömässä hampparit ja hyvät oli. Ihme nillittäjiä on kyllä siunaantunut tänne s-linnan keskustelu palstalle.. Koirat haukkuu ja karavaani kulkee😄😄
Kerimäellä pari vuotta toiminut Hotelli Varpu lopettaa toimintansa. Hotellia ja ravintolaa yrittäjinä pyörittäneet Sanna ja Teemu Suomi ovat irtisanoneet vuokrasopimuksensa lokakuun loppuun.
Varpu on jo nyt muuten suljettu, mutta lokakuun ensimmäisenä viikonloppuna vietetään vielä toiminnan päättäjäisiä Meiju Suvaksen tähdittämässä tanssi-illassa 2. lokakuuta. Syksyn aikana ehdittiin hoitaa vielä sovitut yksityistilaisuudet.