Matkailuaiheita.

Anonyymi

Selvitin oikeuteni lukea ja kommentoida, jopa oikeuteni aloituksen laadintaan, jonka johdosta päädyin aloitukseen.

Tulkitessani kirjoituksia huomaan palstalla asioivan ainoastaan kaksi henkilöä, Rakas ja Herra Numba.

Herra Numballe Hua Hiniin annan lämpimän kiitoksen hänen pysyen enemmälti asialinjalla tosin minun sallien hänelle hänen harjoittamansa piikit.

Rakkaan sieltä Suomesta kirjoitukset sen sijaan ovat ainaisia toisen toistoja ja kuivia, niistä ilmenemättä oikeastaan mitään muuta kuin katkeruutta.

Pyytäisinkin näin vaikka ihan palstatason nostattamiseksi yhteisvastuullisesti niin Herra Numbalta, kuin Rakas Neidiltä enemmän mielenkiintoisia aiheita.

22

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jatkaisin hieman tuota aloitustani jos sallitaan pyynnöllä, että kun valokuvailette niitä esimerkiksi pihvejänne sun muuta tärkeäksi kokemaanne, niin laittakaa linkiksi koko aijaa, eikä pelkkää koodia, niin minä kyllä nautin niistä kuvista, mutta en viitsi avata kun täytyy askarrella koodi loppumuotoonsa.
      Kiitos.

    • Anonyymi

      Voisiko Neiti siellä Suomessa ajatella aiheekseen esimerkiksi uuden vuoden siirtymisen täällä Thaimaassa ja siihen tietoisuuteen miten kassat laulaa sen aikaa kun uutta vuotta odotellaan täällä Thaimaassa?

      https://thepattayanews.com/

    • Anonyymi

      Näinkö olette päättäneet siellä esson baarin nurkkapöydässä?

      • Anonyymi

        Pyytäisin Neidin pikkusiskoa pidättäytyvän tuon kaltaisista oireista ja keskittyen itse aiheeseen.


    • Anonyymi

      Palstalle on tullut joka päivä reissumiesten matkakuvia ja ajantasaisia kuitteja Pattayalta ja Rayongista. Silti sensukka lohduttelee itseään ajatuksella ettei kukaan matkusta oikeasti. Numba on sensukan sivupersoona ja kenties historian suurin moukka ja typerä kuin pariton reinotohveli.

      • Anonyymi

        Pyydän aloittajana kohteliaimmin edelleen Neidin pysyttäytyvän jokapäiväisissä senssutteluissaan toisaalla tämän aloituksen piiristä.

        Korostan Neidin tietoisuuteen mainintani valokuvista, että nautin kyllä niistä, mutta en vaivaudu koodeja askartelemaan, joten minulta on jäänyt näkemättä jonkun henkilön omaishoitajan lähettämät kuitit, puhumattakaan matkakuvista, sekä epätietoinen olen reissumiehistä, johon ryhmään et itseäsi laske lukeutuvan, koska kommentoit muiden tekemisiä.


    • Anonyymi

      voiko tyhmempää olla, omaan aloitukseen 4 omaa kommenttia kuudesta.
      Sairaan mielen huomionhakuisuutta.

      • Anonyymi

        Aloittajana kohteliaimmin kuten mainitsin pyydän Neidin pikkusiskoa paneutumaan ongelmiinsa toisen aloituksen alla käsittelemään lempiaiheitaan kuka tyhmä ja miksi tyhmä, sekä mahdollisesti laatimaan laulunsanoja ja potilaskertomuksia toisista kuin itsestään.


    • Kamala ajatus palstalla vain minä, ja sitten tämä pattayaan suunnattomasti rakastunut mielenterveyskuntoutuja.

      Mutta asiaa kolme tai neljä pankkia sulkee rahanvaihtopisteensä.

      • Anonyymi

        Lerppis tutisee innoissaan kylmää taltioivien seinien sisällä toivoen ettei kellään muullakaan ole kivaa kun lerppikselläkään ei ole kivaa. Koskaan.
        Muistithan hamstrata nuudeleita, spagettia ja makkaraa ja muuta "terveellistä aivoruokaa", kuten termiä käytit?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Lerppis tutisee innoissaan kylmää taltioivien seinien sisällä toivoen ettei kellään muullakaan ole kivaa kun lerppikselläkään ei ole kivaa. Koskaan.
        Muistithan hamstrata nuudeleita, spagettia ja makkaraa ja muuta "terveellistä aivoruokaa", kuten termiä käytit?

        kiitos kun kerroit, jatka samaa thatiin.


    • Hieno aloitus.!
      Jossain ketjussa ruuasta keskusteltiin, äsken luin. Ruokahan liittyy matkailuun vahvasti, tänään syötiin minun lempparia paistettua kanaa, katkaraputikkuja ja muita höysteitä. Huomenna retki johonkin autoillen, ehkäpä khon kaen. Kaveri siellä pitää majaa, saas nähdä. Tuossa kuitenkin päivän eväät, yksi riisikuppi tosin uupuu..
      https://aijaa.com/SjpRki

      • Anonyymi

        Älä laita Thaimaasta valokuvia kun lerppis saa niistä aina kimmokkeita ja saattaa löytää heijastuksen lusikasta joka saattaa kertoa hänelle että pattajan pojilla on isot päät tai jotakin vastaavaa.


      • Aah selvästi otettu kuva savon silakka markkinoinna vuonna 2003. Haggeroin kuvan ja siinä oli goodi


      • SenssuChlangMai kirjoitti:

        Aah selvästi otettu kuva savon silakka markkinoinna vuonna 2003. Haggeroin kuvan ja siinä oli goodi

        Otan tuon kohteliaisuutena.


      • asiantravel kirjoitti:

        Otan tuon kohteliaisuutena.

        juu wel gam


      • Anonyymi

        Kiitos kuvasta.
        Kävitkö muuten jo Chiag Maissa?


      • Anonyymi

        Kiitos kuvasta.
        Kävitkö muuten jo Chiag Maissa?


    • Mielenkiintoinen kysymys, tekeekö tervepäinen henkilö aloituksen poistaakseen sen pikimmiten?

      • Anonyymi

        Olet mukavanoloinen heppu asiantravel. Olen näillä näkymin Pattayalla songkranin aikaan, jos tilanne ei mene pahemmaksi.

        Tarjoan sinulle ja perheellesi illallisen, jos passaa. Tsekkaillaan tilanteita ja palataan asiaan! Mukavaa kevättä teille ja pitäkää itsenne terveinä!

        T 2010


      • Anonyymi kirjoitti:

        Olet mukavanoloinen heppu asiantravel. Olen näillä näkymin Pattayalla songkranin aikaan, jos tilanne ei mene pahemmaksi.

        Tarjoan sinulle ja perheellesi illallisen, jos passaa. Tsekkaillaan tilanteita ja palataan asiaan! Mukavaa kevättä teille ja pitäkää itsenne terveinä!

        T 2010

        Kiitos samoin, huhtikuun loppupuolella takaisin suomeen. Siis jos sinne jotenkin pääsee..


      • asiantravel kirjoitti:

        Kiitos samoin, huhtikuun loppupuolella takaisin suomeen. Siis jos sinne jotenkin pääsee..

        Nyt onkin reissaajille tulossa jännät paikat.
        Mitä tehdä jos on jossakin huitsin nevadassa, lennoille ei pääse ja rahat on jo tungettu oppaiden perseisiin.... :-)


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4556
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      2089
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      162
      1492
    4. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      1472
    5. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      165
      1468
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      258
      1257
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      196
      1174
    8. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      203
      1112
    9. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      1037
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      63
      1011
    Aihe