Koronavirus kehitettiin laboratoriossa yhdistämällä kolme virusta: https://www.nature.com/news/engineered-bat-virus-stirs-debate-over-risky-research-1.18787?WT.mc_id=TWT_NatureNews
Tiedejulkaisun uutinen vuodelta 2015
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mielenkiintoista, mutta toisaalta kauhistuttavaa tietoa.
Lapsenlasteni koulu on suljettu ja toinen lapsista määrätty "kotiarestiin", siis ei ole otettu kokeita ilman oireita.
Mietinkin, että missä mahtaa liikua nämä suljetun koulun noin 400 oppilasta? Tuskin he kotona pysyvät, vaan nämä "pikku tahmatassut" kiertävät ostareita ja minunkin pakko käydä maitoa ostamassa. - Anonyymi
Kyllä kiinalaiset on tyhmiä, suorastaan toheloita,,, ku päästävät keksimänsä viiruksen karkuun laboratoristostaan,
olisivat tappaneet ihmiskunnan atomipommilla tai jollaki ydinaseella,
nyt ne kuolee ittekki oman keksintönsä takia,,,,, - Anonyymi
Uudenlainen koronavirus kehitettiin kyllä. Nyt pandemian aiheuttanut se ei ole.
Naturen julkaisema paperi puhuu aivan eri asiasta kuin nyt etenevästä viruksesta. Oliko asioiden skoittaminen tahallista ?Juuripa samaa ajattelin.
Koronaviruksia on sekä eläimillä, että ihmisillä. Ei se ole mikään yksi virus. Eikä kaikki aiheuta mitään tautia tai vain lievää flunssaa.
Muutama pahis on tunnistettu, viimeisenä tänä covid-19.- Anonyymi
Eliaana kirjoitti:
Juuripa samaa ajattelin.
Koronaviruksia on sekä eläimillä, että ihmisillä. Ei se ole mikään yksi virus. Eikä kaikki aiheuta mitään tautia tai vain lievää flunssaa.
Muutama pahis on tunnistettu, viimeisenä tänä covid-19.Eikö viiruksia ole lähes kolme sataa?
Beng Anonyymi kirjoitti:
Eikö viiruksia ole lähes kolme sataa?
BengTuohon en osaa kyllä sanoa.
Tuskin mitään täsmälukua on olemassakaan. Viruksetkin muuntautuvat, eikä kaikkia ole varmaan tunnistettukaan.
Sen muistan, että tavallisia flunssia aiheuttavia bakteereja on noin 200, ehkä vähän ylikin.- Anonyymi
Eliaana kirjoitti:
Tuohon en osaa kyllä sanoa.
Tuskin mitään täsmälukua on olemassakaan. Viruksetkin muuntautuvat, eikä kaikkia ole varmaan tunnistettukaan.
Sen muistan, että tavallisia flunssia aiheuttavia bakteereja on noin 200, ehkä vähän ylikin.Minulle lääkäri mainitsi noin, kun kävin t.asemalla poskiontelotulehduksen takia.
Beng Anonyymi kirjoitti:
Minulle lääkäri mainitsi noin, kun kävin t.asemalla poskiontelotulehduksen takia.
BengSe on varmaan sen hetken totuus.
Tarkennan vielä, että kysymys tietenkin tauteja aiheuttavista viruksista.
Muutenhan niitä on luonnossa lukemattomat määrät.
- Anonyymi
Kinuskit tahtoivat tasata omaa väestönkasvuaan. Karma karkasi maailmalle matkailun myötä.
- Anonyymi
Melko huono strategia väestönkasvun rajoittamiselle, jos väestöstä poistetaan lähinnä ikäihmiset, jotka poistuisivat kohta muutenkin.
Kirjoittaako täällä jotain nuorisoa? Juttujen taso on jollain sellainen kuin murkkuikäkin olisi vielä edessäpäin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Melko huono strategia väestönkasvun rajoittamiselle, jos väestöstä poistetaan lähinnä ikäihmiset, jotka poistuisivat kohta muutenkin.
Kirjoittaako täällä jotain nuorisoa? Juttujen taso on jollain sellainen kuin murkkuikäkin olisi vielä edessäpäin.Todettakoon koronan ohella sellainenkin yksilöllisyys, että suomi24 keskustelupalstat ovat vapaata riistaa kaikkien poukkoilla.
Kun vaikkapa avauksen kaltainen otsikko killuu keskustelut yleis sivulla, totta kai siihen on mahdollisuus tarttua kaikilla, jotka sivua katsovat sillä hetkellä.
Vetävä tai mielenkiintoinen otsikko kerää äkkiä trolleja ja provoilijoita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942553- 195954
- 53733
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119662- 49562
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?14496Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 48477
- 55455
Auto katolleen Huhtalantiellä
Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit11450